Augstākajā izglītībā


 

  • Erasmus Policy Statement (Overall Strategy)
Erasmus Policy Statement
  • Department of INFORMATION TECHNOLOGY
Department
  • Department of ECONOMICS
Department
   

2019.GADS

Erasmus+ mobilitāte augstākās izglītības sektorā

Jau piekto gadu Jēkabpils Agrobiznesa koledža īsteno Erasmus+ mobilitātes augstākās izglītības sektorā. Studenti labprāt izmanto iespēju praktizēties ārvalstu uzņēmumos, pilnveidojot savas prasmes un zināšanas, kā arī lektori dodas pieredzes apmaiņas braucienos.
Iegūstot labu sadarbības partneri, jau vairākus gadus Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti dodas praksē uz viesnīcām Spānijā.
Jau otro gadu pēc kārtas, viesnīcā Aqua Hotel Montague Suites devās strādāt studiju programmas “Mārketings un inovācijas” nesenā absolvente Annija Vecstaudža: ”Viesnīcā ierados jau ar zināšanām un iemaņām, bet ar to nebija gana, jo viss katru gadu mainās un attīstās. Strādāju izklaides nozarē -  animatora profesijā un veicu aktivitātes gan ar bērniem gan ar pieaugušajiem. Bērnu istabā veicu dažādas spēles un rokdarbus atkarībā no dienas tematikas, kā arī īpašās dienās ar bērniem gājām pārgājienā uz pilsētas Santa Susanna strūklakām, braucām uz bērniem iekārtotu spēļu laukumiņu pludmalē, masteršefa dienā cepām picas. Katru vakaru, atkarībā no tematikas, kāpām uz skatuves un dejojām Mini Disko ar bērniem. 


Savukārt ar pieaugušajiem katru nedēļu tika veidotas dažādas aktivitātes kā futbols, ping pongs, ūdens polo, šautriņas, kokteiļspēles, dejas un vingrošana baseinā, kur par iegūto pirmo vietu pasniedzām diplomu. Neskatoties uz dažām ne tik veiksmīgām dienām un brīžiem, kad rodas kādi sarežģījumi, svarīgākais ir sniegt viesiem vislabākās brīvdienas.Gandarījumu par savu padarīto darbu es guvu no viesnīcas viesiem, kuri pateicās par manu un pārējo animatoru sniegto ieguldījumu, rūpējoties par viņiem un bērnu labklājību, viesmīlīgo attieksmi jautrajām emocijām. Tāpēc nenožēloju, ka atgriezos viesnīcā Aqua Montagut, kur ieguvu ļoti vērtīgu pieredzi, labus draugus un neaizmirstamas atmiņas.”

Studiju programmas “Mārketings un inovācijas” students Artūrs Varlamovs savas prasmes prakses laikā pilnveidoja Spānijas viesnīcā Hotel Ona Brava recepcijā – sagaidot administrējot viesus:“Gāja labi, kolēģi bija ļoti saprotoši un pretīmnākoši, bet augustā ļoti liela daļa klientu bija spāņi, tad veidojās valodas barjera, jo vairākums spāņu nezin angļu valodu. Toties pa šo laiku esmu iemācījies dažas frāzes arī spāņu valodā. Liela daļa viesnīcas viesu bija krievvalodīgie, kā rezultātā esmu uzlabojis savas krievu valodas zināšanas. Pārsvarā ikdienā komunikācija notika tikai angļu valodā, un tagad savā galvā angļu valodu būšu nospodrinājis lai varētu runāt tekoši bez kļūdām. Darbadienas pārsvarā pagāja ātri, katru nedēļu bija cits grafiks, kas man ļoti patīk, jo nebija rutīnas.”

Studiju programmas “Grāmatvedība un finanses” nesenā absolvente Lāsma Runcīte savas prasmes pilnveidoja viesnīcā Aqua Hotel Promenade restorānā:“Manos darba pienākumos ir izcila servisa nodrošināšana Agua Hotel Promenade restorānā. Izcila vistiešākajā vārda nozīmē, jo prakses ietvaros strādāju kā “ Hostes” jeb viesu uzņemošais personāls, biju pati pirmā, kura sagaida viesus restorānā, iepazīstinot tos ar dzērienu pasūtīšanas un apmaksas sistēmu, kā arī citiem viesu interesējošiem jautājumiem, un ,protams, ierādīt sēdvietas restorānā. Strādāt šādā profesijā  nozīmē vienmēr būt profesionālim un strādāt ar smaidu sejā, laipni uzņemot viesus. Papildus šiem pienākumiem katru dienu strādāju ar kases sistēmu, kur klienti beidzot vakariņas veic apmaksu par dzērieniem. Vakaram noslēdzoties veicu arī viesmīļa pienākumus: palīdzēju novākt traukus, sagatavot galdiņus nākamajai darba maiņai un citus restorāna darbības sfērā ietverošos pienākumus.

Savā darbavietā jutos droši un pārliecināta par savu darbu, jo viesmīlības sfēra man ir bijusi tuva vienmēr un spēja strādāt ar cilvēkiem tāpat. Piedzīvot un redzēt citu darba kultūru tā ir iespēja, kura ir jāizmanto ja vēlaties iemācīties jaunas valodas, sastapties ar atšķirīgu darba kultūru un iegūt jaunus kontaktus no visdažādākajām pasaules vietām, jo Spānijā, kā ikvienā Dienvidu kultūras valstī cilvēki iziet uz komunikāciju daudz vairāk nekā Latvijā, līdz ar to iegūt kontaktus gan draudzībai, gan biznesam ir daudz vienkāršāk.”

Personāla mobilitātes ietvaros pieredzes apmaiņas braucienā Maltas Republikā uz BELS Malta pieaugušo izglītības centru devās Ekonomikas katedras vadītāja Ingrīda Veipa. Mobilitātes mērķis bija iepazīties ar pieaugušo izglītības politiku apmeklējot vairākas organizācijas, kuru pamatdarbība ir pieaugušo tālākizglītība.

“Apmeklējot valodu skolu Bels, izmantoju iespēju vērot valodu pasniegšanas metodes un IT rīkus. Novērotās mācību metodes adaptētas tiks izmantotas koledžas studiju procesā. Ar pieredzes stāstu prezentācijas veidā tiks iepazīstināti koledžas docētāji katedras sēdē. Vienmēr izmantoju iespēju pieredzes pilnveidošanai ārvalstīs Ik viena starptautiskā mobilitāte dod iespēju uz ikdienas lietām paskatīties no cita rakursa un tas palīdz ikdienā ieviest dažādus jauninājumus.”

Šobrīd ir uzsākts īstenot jauno Erasmus+ projektu mācību mobilitātēm augstākās izglītības sektorā. Pievienojies Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studentu lokam un izmanto iespēju savas karjeras un personības izaugsmei!

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

 

2018.GADS

Lielisks veids studentiem kā pavadīt vasaru iegūstot jaunu pieredzi un neaizmirstamas emocijas

Katru gadu Jēkabpils Agrobiznesa koledža piedāvā studentiem iespēju veikt kvalifikācijas praksi ārvalstīs projekta Erasmus+ ietvaros, tādējādi gūstot jaunu pieredzi, iemaņas un neaizmirstamas emocijas, kā arī uzlabojot savas svešvalodas zināšanas un paplašinot savu redzesloku.
Šīs vasaras lielākais piedzīvojums divām Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studentēm ir darbs Spānijā projekta Erasmus+ ietvaros.
     Studiju programmas Mārketings un Inovācijas studente Annija Vecstaudža veic animatora pienākumus “Aqua Montagut” viesnīcā Barselonā. Ar saviem iespaidiem dalās Annija: “Manos darba pienākumos ir nodarbības ar bērniem un aktivitātes ar pieaugušajiem. Katra diena viesnīcā ir savādāka, pateicoties izveidotajām tematikām - indiāņu, tropiskā, cirka, sporta, šefpavāru, jūras, pirātu, dzīvnieku, eksperimentu, supervaroņu un ģimenes. Šajās dienās tiek veiktas īpašas aktivitātes bērniem Mini klubā. Tajā mēs spēlējam dažādas spēles, veicam rokdarbus izgatavojot tematiskus priekšmetus. 

Attēlā Annija vadot nodarbības bērniem

     Pieaugušajiem viesiem ir izveidots nedēļas grafiks kur mēs piedāvājam dažādas spēles un aktivitātes kā - biljards, ping pongs, tutti frutti, suffleboard, šaušana ar karabīņu, šautriņas, futbols. Katras aktivitātes uzvarētājs balvā iegūst diplomu kā apliecinājumu, kuru iegūst vakara pasākumā.
Viesnīcā ir liels baseins, kurā viesi var izbaudīt mūsu - Aquagym - vingrošana un dejas ūdenī, aqua basket, water polo, ūdens paklāju, spēles ar bērniem ūdenī.

Attēlā Annija vadot aktivitātes baseinā

     Dienas noslēgumā mēs dejojam Mini Disko kurā bērni var piedalīties dejojot līdzi dziesmām un spēlēm. Katru vakaru pirms profesionāļu šova, mēs rīkojam Bingo kurā uzvarētājs iegūst balvā dzērienu no bāra. Dzīvās mūzikas vakaros Mini Klubā aicinām bērnus skatīties filmas kamēr vecāki bauda mūziku.
     Katru ceturtdienu ar bērniem dodamies uz pludmali, kurā ir ierīkots īpašs spēļu laukums Aqua Hotel viesnīcu viesu bērniem. Tajā bērni izklaidējas ar ūdens spēlēm un dodas rotaļās.
Savukārt, katru piektdienu viesnīcā rīkojam Master Šef ēst gatavošanas pasākumu bērniem, kurā gatavojam picu vai cepumus.  Šeit strādājot gūstu ļoti lielu pieredzi, strādājot ar bērniem, kontaktējoties ar pieaugušajiem un laužot valodas barjeras. Viesnīcas klientu iepriecināšana man sagādā gandarījumu.”

     Studiju programmas Grāmatvedība studente Karīna Pētersone strādā viesnīcas “Onabrava” recepcijā.


Attēlā Karīnas darba vieta – viesnīcas restorānā

     Darba pienākumi recepcijā ir mainīt slapjos dvieļus, kas domāti priekš baseina, apmainīt klientiem numuriņa atslēgas, ja tās vairs nestrādā, izskaidrot ceļu uz kurieni vēlas nokļūt un iznēsāt vēstules uz numuriņiem. Palīdz restorānā pie ieejas atzīmējot ieradušos viesus un izskaidro sistēmu kādā iespējams norēķināties.
Karīna: “Sajūtas katru dienu ir savādākas, esmu paspējusi iziet cauri visām sajūtu gammām  - no smiekliem līdz asarām. Ir dienas, kad viss ir super un visu laiku gribas smaidīt, bet ir dienas, kad vienkārši visu gribas pamest un braukt mājās, bet tas es apsēšos un atpūšos. Kopumā esmu priecīga par šo iespēju. Jau šobrīd esmu ieguvusi lielisku pieredzi, uzlabojusi savas svešvalodas un komunikācijas prasmes, kā arī iepazinusi lieliskus cilvēkus un šī ir bijusi mana karstākā vasara!”

Studentes praksē Spānijā būs vēl līdz 30.septembrim.

Pievienojies Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studentu lokam un izmanto iespēju savas karjeras un personības izaugsmei!

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība

 

 

 

Erasmus+ mobilitātes projekta ietvaros pieredzes apmaiņas brauciens uz
profesionālās izglītības iestādi Barselonā 

Erasmus+ mobilitātes projekta ietvaros Jēkabpils Agrobiznesa koledžas profesionālās angļu valodas lektore Diāna Kļepikova no 9. līdz 14. aprīlim devās pieredzes apmaiņas braucienā uz profesionālās izglītības iestādi Badalonas koledžā Barselonā Spānijā.Badalonas koledžas projektu vadītāja iepazīstināja ar izglītības sistēmu Spānijā. Bija iespēja novērot dažāda vecuma skolēnu angļu valodas stundas, kā arī pasniegt lekcijas profesionālās izglītības nodaļas studentiem. Tika izceltas atšķirības izglītības sistēmā startp divām valstīm – Latviju  un Spāniju, piemēram, valsts ieguldītais finansējums izglītībā. Tika disukutēts par prakses vietu pieejamību konkrētajos reģionos, kā arī par nozīmi prakses finansiālajā atbalstā no darba devējiem. Novērojot angļu valodas mācīšanas procesu Badalonas koledžā, bija iespējams salīdzināt konteksta un valodas integrētās mācīšanas lietojuma nozīmi konkrētajās mācību programmās.
Šobrīd Jēkabpils Agrobiznesa koledža aktīvi sadarbojas ar Badalonas koledžu, uzņemot gan studentus, gan lektorus apmaiņas programmas ietvaros. Diāna Kļepikova bija pirmā lektore, kas piedalījās mobilitātes programmā Badalonas koledžā. Nākotnē sadarbība tiks turpināta arī caur studentu piedalīšanos Erasmus+ mobilitātes projektā, dodoties uz Badalonas koledžu.


 

2017.GADS


 

Erasmus+ 2016.gada konkursa projekta ietvaros Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti vasaru pavada praksē Spānijā!

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti savu vasaru pavadīja ne gluži atpūšoties, kā varbūt ierasts, bet projekta Erasmus+ ietvaros strādājot ārvalstīs, gūstot jaunu pieredzi, iemaņas un neaizmirstamas emocijas. Ar saviem iespaidiem dalās koledžas studenti:
ERASMUS+ piedāvāja, lielisku izdevību iziet praksi ārzemēs. Mana prakses vieta bija Spānijā, Pineda de Mar, viesnīcā “Aqua Promenade”.
Es strādāju viesnīcas bārā, bet manos pienākumos, bija ne tikai bārmenes, bet arī viesmīles darbs. Ārpus darba laika es paspēju apmeklēt ļoti daudzas tuvumā esošās pilsētas un izbaudīt laiku Spānijā.
Man ir ļoti grūti aprakstīt to, kā man gāja, jo emocijas joprojām mani pārpilda. Es strādāju ar pašu labāko kolektīvu pasaulē, kuri pieņēma mani savā, jau vairākus gadus pastāvošajā kolektīvā, tik sirsnīgi un vienkārši vārdiem neaprakstāmi. Šie cilvēki, bija mana ģimene uz 2,5 mēnešiem. Prakses laikā es satiku praktikantes no citām valstīm, ar kurām mēs ļoti sadraudzējāmies un tādēļ vasara bija vēl jautrākā.
Esmu ļoti pateicīga tiem cilvēkiem, kuri deva man šo iespēju - šo vasaru es tiešām neaizmirsīšu
.” Darja Romanova

                 
Attēlā Darja Romanova savā prakses vietā ar kolēģi.

No šī gada 1.jūlija līdz 15.septembrim veicu savu kvalifikacijas praksi Spānijas pilsētā Santa Sussana, Aqua viesnīcu tīkla Montagud viesnīcā. Prakses ietvaros strādāju viesnīcā, kā animators, jeb organizēju viesnīcas klientiem dažādas aktivitātes (futbolu, tenisu, šaušanu, galda tenisu u.c.), darbojos viesnīcas "Mini club" (ar bērniem vecumā no 4-12 gadiem), jeb bērnu istabā, kur vadīju aktivitātes arī bērniem, pieskatīju tos. Strādāju pavisam nelielā komandā, kopā bijām 4 cilvēki, jo viesnīca bija pavisam neliela.
Ikdienā darba diena man sākās salīdzinoši vēlu - 10:30. Kad ierados darbā, devos uz mini club, kur pavadīju aptuveni 2h ar bērniem. Tad katru dienu organizējām "coctail game", kur klientiem bija iespēja laimēt bezmaksas dzērienus. 13:00 dodamies pusdienās (brokastis, pusdienas un vakariņas mums nodrošina viesnīca). Pārtraukums ilgst 2h un no 15:00 - 17:00 turpinām organizēt aktivitātes. Pēdējās divas nedēļas viesnīcā bija salīdzinoši klusas, jo sezona pamazām tuvojas noslēgumam. Vakara maiņa man parasti sākās pulksten 20:30, kad ierados darbā sagatavojos “mini disco”, kur katru vakaru dejojām dažādas dejas ar bērniem, kā arī spēlējām spēles. Tad katru vakaru pēc ”mini disco” viesnīcā uzstājās dažādi mākslinieki (dziedātāji, dejotāji, akrobāti u.c.).
Dzīvoju apartamentos kopā ar vēl 4 cilvēkiem (2 meitenēm no Holandes, puisi  un meiteni no Itālijas), kas arī strādāja kā animatori. Kopā devāmies gan dažādos izbraukumos, gan arī atpūtāmies. Cilvēki ar kuriem dzīvoju bija ļoti draudzīgi atsaucīgi, kad apartamentos ierados pirmajā vakarā visi vēl atradās darbā, taču ļoti smieklīgi sanāca, kad visi ieradās mājās un es (svešs cilvēks) gulēju viņu viesistabā uz dīvāna, jo pēc garā ceļa biju ļoti nogurusi un nezināju, kur gulēt.
Kopumā, noteikti ieteiktu izmantot šādas iespējas apskatīt pasauli, iegūt jaunus draugus, kā arī pieredzi ikvienam. Uzskatu, ka šāda veida pieredze mums palīdz iepazīt sevi, kā arī noteikt kļūt drošākiem un nebaidīties izmatot iespējas.
” Santa Muka


Attēlā Santa Muka veidojot Sniegbaltītes priekšnesumu ar bērniem


Attēlā Santa Muka pirms viena no šoviem


Attēlā Santa Muka organizējot putu ballīti

Kopumā Spānijā pavadīju divus mēnešus, strādājot viesnīcas recepcijā, iepazīstot daudz jaunus cilvēkus no dažādām valstīm. Vēl jo projām uzturu ar tiem sakarus, droši varu teikt, ka esmu ieguvis jaunus draugus. Spānijā pavadot tikai īsu brīdi, ieguvu vērtīgu darba pieredzi darbā ar klientiem, kā arī nostiprināju valodu zināšanas. Šis projekts sniedza man iespēju iepazīt Spānijas kultūru un tradīcijas dažādos aspektos. Esmu ļoti gandarīts par pavadīto tur laiku. Atbalsts no kuratora Latvijā bija ļoti noderīgs un neaprakstāmi labs. Ierodoties tur, mūs uzreiz sagaidīja un izvietoja pa dzīvošanas vietām. Dzīvojām kopā ar vairākiem citiem praktikantiem, dzīvošanas apstākļiem nebija ne vainas. Barošana arī bija nodrošināta. Bija arī pietiekami daudz brīvā laika, lai nedaudz paceļotu, Iesaistīšanos tādos projektos atbalstu!” Artūrs Jakovļevs.


Attēlā Artūrs Jakovļevs savā darba vietā recepcijā

Arī šobrīd turpinās Erasmus+ programmas “Personu mobilitāte augstākās izglītības sektorā” projektu īstenošana. Studenti ir aicināti pieteikties kvalifikācijas prakšu veikšanai ārvalstīs, iegūstot jaunu pieredzi un iespaidus.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma.

2016.GADS


 

Erasmus+ 2015.gada konkursa projekta studentu un personāla mobilitāte
starp
programmas valstīm

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas profesionālās augstākās izglītības nodaļa pēc Erasmus augstākās izglītības hartas saņemšanas 2015.gadā pirmo reizi piedalījās Erasmus+ projektu konkursā. 2016.gada sākumā projekta ietvaros 5 mēnešu kvalifikācijas praksē uz Bulgāriju devās studiju programmas Datorsistēmu un datortīklu administrēšana 2d kursa studente Anastasija Konovalova. Anastasija Konovalova praktizējās IT nozares uzņēmumā, kurā veica darbus atbilstoši kvalifikācijas prakses programmai. Savukārt Ekonomikas katedras vadītāja Ingrīda Veipa gadu uzsāka ar koledžas personāla mācību mobilitāti Slovākijā. Ingrīda Veipa devās 4 dienu pieredzes apmaiņā uz Metodoloģijas un pedagoģijas centru Trenčīnā, Slovākijā, kur bija iespēja iegūt informāciju par profesionālo augstāko izglītības sistēmu, duālo apmācību kā arī iepazīties ar inovatīvām mācību metodēm, kuras varētu adaptēt koledžas studiju procesā.
Jēkabpils Agrobiznesa koledžas IT katedras vadītāja, lektore Laura Rakova piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā uz Somiju - Häme Universitātes filiāli Mustialā. Mobilitātes laikā iepazinās sīkāk ar Somijas izglītības sistēmu un duālo apmācību, kā arī universitātes IT materiāltehnisko bāzi. Ekonomikas katedras lektore Solvita Kozlovska devās mācību mobilitātē Maltas Republikā, savukārt koledžas direktors Roberts Glaudiņš pieredzes apmaiņas braucienā uz Malagu, Spānijā. Koledžas 5 studenti: Dace Kļva, Santa Muka, Normunds Vīksne, Jurijs Makarenko un Anastasija Konovalova veica 2 mēnešu kvalifikācijas praksi Grieķijā, strādājot viesnīcās viesmīlības jomā.
Šajā akadēmiskajā gadā Erasmus+ programmas augstākās izglītības sektorā tika īstenotas 5 personāla mācību mobilitātes un 6 mācību mobilitātes – prakses ārvalstu uzņēmumos.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma.

Dalībnieku pieredzes stāsti:

  • Dace Kaļva                                             Atsauksme                                          
  • Anastasija Konovalova                        Atsauksme
  • Normunds Vīksne                                 Atsauksme
  • Anastasija Konovalova                        Atsauksme
  • Ingrīda Veipa                                         Atsauksme
  • Laura Rakova                                        Atsauksme