EUROPE DIRECT Jēkabpils

Jēkabpilī aizrit #DemokrātijaDarbībā gada noslēdzošā darbnīca “Uzlādē līderību - iejūties Eiropas politiķa ādā!”

Europe Direct Jēkabpils centrs sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā īstenoja 2024.gada noslēdzošo #DemokrātijaDarbībā pasākumu “Uzlādē līderību - iejūties Eiropas politiķa ādā!”. Jēkabpils novada, Pļaviņu un Līvānu jaunieši ekspertu vadībā izzināja ceļu no iniciatīvas līdz lēmumu pieņemšanai Eiropas Savienībā.

Pasākuma sākumā, klātesošos uzlādēja profesionālis - EP deputāts Ivars Ijabs - iepazīstināja ar Eiropas Zaļā kursa politiskajām iniciatīvām. Tam sekoja simulācijas spēle “Iejūties Eiropas politiķa ādā”, kuras laikā jauniešiem, paveicot četras misijas, bija jāpieņem likums par vienotu lādētāju visām mazajām elektroniskajām ierīcēm, kā arī bija iespēja radoši izpausties, meklējot veidus, kā vecajiem lādētājiem piešķirt “otru dzīvi”. Savukārt pasākuma noslēgumā darbnīcas dalībniekus uzlādēja jaunieši - Eiropas kopienas mesesamkopa.eu/lv jaunie līderi Elizabete Klēra Bože un Elvis Eimanis, kuri dalījās pieredzē, stāstot par praktiskām iespējām tālāk līdzdarboties ES norisēs.

TV sižets par pasākumu - ŠEIT

Vēlaties uzzināt vairāk par Eiropas Savienību un iesaistīties diskusijā par tās nākotni?

EUROPE DIRECT Jēkabpilī ir Latvijas “Europe Direct” tīkla dalībnieks, savukārt Latvijas tīkls ietilpst Eiropas mēroga centru tīklā. Centri skaidro Eiropas jautājumus un dod iedzīvotājiem iespēju iesaistīties debatēs par ES nākotni uz vietas reģionos. Tīklu vada Eiropas Komisija. Pie mums varat vērsties ar jautājumiem par ES politiku, programmām un prioritātēm un piedalīties diskusijās par ES aktualitātēm un nākotni, kā arī saņemt ES publikācijas. Mēs dodamies arī uz skolām, kurās sniedzam prezentācijas un rīkojam diskusijas par ES jautājumiem. Visi mūsu pakalpojumi iedzīvotājiem ir bez maksas.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka mēs nevaram sniegt juridiskas konsultācijas vai interpretēt ES tiesību aktus. Lai uzzinātu vairāk par centriem ES dalībvalstīs, arī Latvijā, noklikšķiniet šeit.
Kā ar mums sazināties?
EUROPE DIRECT Jēkabpils
Adrese: Pasta iela 1, Jēkabpils
Tālrunis: +371 28753332
E-pasts: ED_Jekabpils@jak.lv

Darbalaiks:
Pirmdienās 09.00–17.00
Otrdienās 12.00–16.00

Sociālie mediji https://www.facebook.com/EDJekabpils

Jēkabpils Agrobiznesa koledžā Iedvesmas darbnīca “Uzlādē līderību - iejūties Eiropas politiķa ādā!”

Vai zināji, ka līdz pat 80% Latvijas likumu ir balstīti Eiropas Savienības lēmumos? Par to, kā Eiropas varas gaiteņos tiek pieņemti mums visiem svarīgi lēmumi, 2023. gada 24. novembrī izzināsim EUROPE DIRECT Jēkabpils centra un Eiropas Parlamenta biroja Latvijā rīkotā interaktīvā darbnīcā “Uzlādē līderību - iejūties Eiropas politiķa ādā!” Lūkojoties caur Zaļā kursa prizmu, pasākumā gūsim atziņas no Eiropas Parlamenta deputāta un ekspertu vadībā iziesim cauri procesam no iniciatīvas līdz lēmumu pieņemšanai Eiropas Savienībā.

Iedvesmas darbnīca notiks 24. novembrī no plkst. 11.00 līdz 13.30 EUROPE DIRECT Jēkabpils centrā, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Dienesta viesnīcas konferenču zālē, Pasta ielā 1, Jēkabpilī.

Tās pirmajā daļā būs Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba lekcija par Eiropas zaļā kursa politiskajām iniciatīvām un kā tās ilgtermiņā veidos cilvēkam un videi draudzīgāku Eiropas Savienību. Turpinājumā sekos Eiropas Komisijas Latvijā ģenerālsekretāres Lienes Valdmanes autorspēle “Uzlādē līderību - iejūties Eiropas politiķa ādā!”. Savukārt noslēgumā dalībniekus iedvesmos ERASMUS + programmas projektu vadītājs Gvido Sirmais, kā arī Eiropas kopienas “Mēs esam kopā” jaunais līderis, pastāstot par prakstiskām iespējām jauniešiem līdzdarboties Eiropas Savienības norisēs. Iedvesmas darbnīcu moderē Jēkabpils Agrobiznesa koledžas direktores vietniece Ināra Upeniece.

Pasākumu organizē: Europe Direct centrs Jēkabpilī sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā.

Aicinām pieteikties klātienes dalībai pasākumā līdz 22.novembrim, aizpildot anketu: ŠEIT

Skolu un organizāciju pārstāvjiem jāaizpilda šī anketa: ŠEIT

Pasākuma programma

“Medijpratība un kiberdrošība Tavā ikdienā”

"Medijpratība un kiberdrošība Tavā ikdienā" semināra apmeklētāji mājup aizgāja ar vismaz vienu svarīgu uzdevumu:

Izveidot katram savam epastam unikālu paroli, ko izmantot tikai šim epastam un nevienā citā vietnē, kur prasa paroles izveidi. Paroļu drošības jautājumos viennozīmīgi "viens neder visam"!

Paldies, cert.lv Mārtiņam Vecstaudžam par interesantu un praktiski noderīgu stāstījumu, kā pasargāt sevi un tuviniekus pret dažādiem kiberdraudiem.

Informatīvā pēcpusdiena - Europe Direct Jēkabpils organizēts pasākums.

Seko un uzzini par tuvākajām aktualitātēm Eiropai svarīgos jautājumos tepat Jēkabpilī.

EUROPE DIRECT Jēkabpils ielūdz uz lekciju “Medijpratība un kiberdrošība Tavā ikdienā”

Kā nekļūt par kiberuzbrucēju vai dezinformācijas upuriem? Virtuālās informācijas bagātajā laikmetā ar vien biežāk tiek dzirdēts par ļaunprātīgu piekļuvi citu personu datiem, viltus ziņām. Kā neapjukt un ikdienā sevi pasargāt no šiem draudiem?

EUROPE DIRECT Jēkabpils centrs sadarbībā ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju – CERT.LV aicina uz lekciju „Medijpratība un kiberdrošība Tavā ikdienā”. Mārtiņš Vecstaudžs, pārstāvis no CERT.LV, dalīsies praktiskos ieteikumos un piemēros, lai mēs kļūtu informētāki un atpazītu tehnoloģiskos draudus mūsu telefonos, datoros un citās viedierīcēs.

Aicināti visi interesenti! Uz tikšanos 13.novembrī, plkst. 15.30. lekcijā „Medijpratība un kiberdrošība Tavā ikdienā” Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Konferenču zālē (Dienesta viesnīcas 1.stāvā), Pasta ielā 1, Jēkabpilī.

EUROPE DIRECT Jēkabpils centrs https://www.facebook.com/EDJekabpils ED_jekabpils@jak.lv


Darbu visā Latvijā sāk jaunie EUROPE DIRECT centri

2021.gada 1. maijā, visā Eiropā darbu uzsāk vairāk nekā 420 EUROPE DIRECT centri. Latvijā daļa no centriem līdzīgus pienākumus ir pildījuši jau daudzu gadu garumā un daļa būs jaunpienācēji. Centru darbības ilgums plānots līdz 2025. gadam. Europe Direct centri darbosies šādās pilsētās: Gulbenē ar filiālēm Madonā un Alūksnē, Rēzeknē, Ventspilī, Kuldīgā, Jelgavā, Jēkabpilī, Cēsīs un Valmierā.

Plānots, ka EUROPE DIRECT centru tīkls iedzīvotājiem sniegs savlaicīgu un objektīvu informāciju par nozīmīgākajām aktualitātēm Eiropā, kā arī rosinās iedzīvotāju diskusijas par Eiropas nākotni. Europe Direct centri veido būtisku saikni starp ES institūcijām un iedzīvotājiem, palīdzot skaidrot, kādi resursi un atbalsts pieejams visdažādākajām sabiedrības grupām, kā Eiropa kopīgi pārvar COVID-19 pandēmiju; kā tiek veicināta ekonomiskā attīstība ar #NextGenerationEU programmas starpniecību, un kā notiek pāreja uz zaļāku un digitālāku vidi, lai tiktu sasniegti klimatneitralitātes mērķi.

Europe Direct centra Jēkabpilī vadītāja Ināra Upeniece, atklājot centra darbu, uzsver: “Uzzināt un izprast, uzdrīkstēties un ietekmēt, līdzdarboties un izmantot iespējas, ko sniedz Eiropas Savienība!
Mēs apsolām Jūs informēt, iesaistīt un sadarboties, lai rastu iedvesmu pilsoniskai līdzdalībai Eiropas kopienā! .”

Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja: “Jaunajai Europe Direct centru paaudzei būs jāsaskaras ar daudziem izaicinājumiem - mūsdienu informatīvās telpas piesātinātība, dezinformācijas un viltus ziņu apmēri un klātesamība, kā arī iedzīvotāju digitālais nogurums, kas jākliedē, piedāvājot vērtīgu, savlaicīgu un faktos balstītu informāciju. Esmu pārliecināta, ka jaunie centri reģionos labi pārzina vietējo iedzīvotāju vēlmes un vajadzības, un šī būs iespēja līdzdarboties, diskutēt un veidot labākas Eiropas nākotni.”

Paredzams, ka centri savā darbā izmantos visdažādākās sabiedrības informēšanas iespējas – izmantojot vietējos un reģionālos plašsaziņas līdzekļus, sociālos medijus, klātienes, hibrīda vai tiešsaistes pasākumus, darbnīcas, diskusijas u.c. aktivitāšu veidus:
1) iesaistot iedzīvotājus pasākumos, dialogos, klātienes un neklātienes tikšanās reizēs, pievēršot uzmanību iniciatīvas “Konference par Eiropas nākotni” sniegtajām iespējām;
2) nodrošinot vietējos medijus, dažādas organizācijas un viedokļu līderus ar atbilstošu informāciju par ES politiku un prioritātēm, kā arī īstenojot kopīgas aktivitātes;
3) veicinot sadarbību ar izglītības iestādēm;
4) sadarbojoties ar citiem ES tīkliem, sniedzot aktuālāko informāciju un mijiedarbojoties aktivitātēs.

Latvijā strādājošo EUROPE DIRECT centru kontaktinformācija atrodama šeit