E-mentoring: a new qualification for continuing education and training
Projekta numurs: 2021-1-LV01-KA220-VET-000033122
Projekta īstenošanas laiks: No 01.11.2021 līdz 31.10.2023
Projekta mērķis: Projekta E-MentEdu mērķis ir izstrādāt un attīstīt jaunu profesionālo kvalifikāciju, kura atbalstītu tālāku izglītību un apmācību.
Projekta anotācija un galvenie uzdevumi: Partneri realizēs izglītības paketi e-mentoringam, izmantojot personalizētu apmācības ceļu tiešsaistes vidē. E-MentEdu projekts tiešsaistes vidē integrēs dažādus mentoringa veidus, piemēram, vienaudžu mentorings, grupu mentorings un apgrieztais mentorings. Pēdējais paredz to, ka gados jaunāki mentori monitorē gados vecākos, parasti ar tehnoloģijām saistītās tēmās.
Projekta E-MentEdu mērķi ir sekojoši:
1.Sekmēt mentoru profesionalitāti un palīdzēt viņiem izstrādāt efektīvu apmācību pāreju uz e-vidi, tādējādi stiprinot digitālās kompetences un prasmes.
2. Izmantot digitālās tehnoloģijas, lai sniegtu jaunas darba iespējas;
3. Sekmēt mentoringa apmācību to personu auditorijai, kuras uzsāk profesionālās darbības vai kurām nepieciešama pārkvalifikācija.
Projekta rezultāti: 1. Īstenot apmācības moduli, kas atbalstītu attālinātu apmācību mentoriem un pieredzes pārņēmējiem, piemēram, attālinātas komunikācijas un mijiedarbības mentorings, tiešsaistes gids, virtuālā tīklošana utt.
2. Attīstīt e-vidi apmācību aktivitātēm, pamatojoties uz pielāgotiem mācību ceļiem un sadarbības paradigmām.
3. Realizēt izglītojošu multimediju grāmatu “E-mentorings darbā: teorija un prakse”.
Partneri: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija(Latvija) - vadošais partneris,
Jēkabpils Agrobiznesa koledža( Latvija),
A&A Emphasys Interactive Solutions Ltd (Kipra),
Burgas Free University (Bulgārija),
Ecoistituto del Friuli Venezia Giulia (Itālija),
Politechnica Bialostocka (Polija).
Projekta kopējais finansējums: 156 060 Eur
Projekta finansējuma avots: Erasmus+
Noslēdzies ES programmas Erasmus + pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģiskās partnerības profesionālās izglītības un apmācības sektora projekts “E-mentorings: jauna kvalifikācija tālākizglītībai un apmācībai”, Nr. 2021-1-LV01-KA220-VET-000033122, kura īstenošanas periods bija no 01.11.2021 līdz 31.10.2023.
Projekta E-MentEdu mērķis bija izstrādāt un attīstīt jaunu profesionālo kvalifikāciju, kura atbalstītu tālāku izglītību un apmācību.
Divu gadu laika tika īstenoti projekta galvenie rezultāti:
- Izveidots izglītojošais modulis e-mentoringam, kas adresēts biznesa mentoriem un interesentiem un atbalsta attālinātu apmācību:
(LV) Izglītojošs komplekts E-mentorings: Jauna kvalifikācija tālākizglītības un apmācības jomā
(ENG) Educational Pack E-Mentoring: A New Qualification for Continuing Education and Training
- Izveidota e-mācību platforma, kurā ir pieejami izglītojoši materiāli par e-mentoringa aktivitātēm.
- Realizēta izglītojošā multimediju grāmata "E-mentorings: teorija un prakse", kur divi raksti sagatavoti Jēkabpils Agrobiznesa koledžā .
Visi materiāli ir brīvi pieejami.
11.11.2022.
No 2020.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.augustam Jēkabpils Agrobiznesa koledžā tika realizēts skolu apmaiņas projekts CLIMATE JUSTICE (Klimata tiesiskums). Projekta Nr. 2020-1-TR01-KA229-092927_2.
Projekta apstiprinātais finansējums Jēkabpils Agrobiznesa koledžai ir EUR 33776,00. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.
Projektā bija iesaistītas piecas izglītības iestādes:
- Jēkabpils Agrobiznes koledža (Latvija),
- Eskisehir Fatih Fen Lisesi (Turcija),
- ITET Marco Polo (Itālija),
- IES Llanes (Spānija),
- Agrupamento de Escolas Nuno Gonçalves (Portufgāle).
Nepieciešamība mazināt klimata pārmaiņas ir mērķis, kas norādīts katrā mūsu skolas stratēģiskās rīcības oficiālajā paziņojumā. Projekta mērķis bija iesaistīt jauniešus, kā bezatbildīgus patērētājus, vairākos pasākumos, lai palielinātu viņu izpratni par videi nodarīto kaitējumu un ikdienas darbībām, ko viņi var pieņemt, lai to mazinātu. Partneru skolu audzēkņu un viņu ģimeņu aptauju rezultāti šo apgalvojumu apstiprināja. Tāpēc globālajam KLIMATA TIESISKUMAM ir ļoti svarīgi palielināt izpratni par patēriņu, lai mazinātu cilvēku darbību ietekmi.
Projekta mērķi:
* Palielināt izpratni par bezatbildīga patēriņa un klimata pārmaiņu saistību.
* Likt dalībniekiem saprast atbildīga patēriņa paradumu pielāgošanas nozīmi
* Attīstīt digitālās, valodas, kultūras un sociālās prasmes
* Veicināt vienaudžu mācīšanos, mācoties darot
* Attīstīt pamatprasmes; komandas darbs, komunikācija, radošums, atbildība, līdzdalība, līderība un kritiskā domāšana
* Piedāvāt atvērtos izglītības resursus, izmantojot eTwinning
* Salīdzināt dažādu grupu paradumus
* Veikt visu procesu nodrošināšanu ar e-twinning, lai disciplinētu darbu un sasniegtu plašāku sabiedrību
Projekta sagaidāmie rezultāti:
Skolas internacionalizācija
Tolerances veidošana un dažādības pieņemšana
Mūsdienīgi digitālie rīki (scratch (kodēšana), arduino (robotika), web2, animācijas, prezentācijas par risinājumiem, e-grāmatas)
eTwinning projekts, eTwinning grupa atklātai izglītībai un koplietošanai, izplatītu uzdevumu prezentēšanai, tiešraides notikumiem twin-telpā
Tīmekļsemināri (etwinning) tālmācības platformām web2 rīkiem
e-grāmatas
Erasmusboard, projektu kalendārs
Īsfilmas un scenāriji un kampaņa par klimata pārmaiņām
Akadēmiskās debates
Robotikas mācīšana
26.05.2022.
Erasmus+ skolu apmaiņas projekta noslēdzošā mobilitāte notiek Jēkabpilī
Kopš 2020.gada 1.septembra Jēkabpils Agrobiznesa koledža sadarbībā ar skolām no Turcijas, Spānijas, Itālijas un Portugāles īstenoja Erasmus+ skolu apmaiņas projektu “Climate Justice”.
Projekta mērķis bija izzināt patēriņa ieradumu ietekmi uz vidi un klimata pārmaiņām, pamanīt bezatbildīgu attieksmi, iegūt izpratni par vidi un samazināt kaitējumu, ko viņi nodara, to nezinot, kā arī veikt apzinātu patērētāju uzvedību savās ikdienas darbībās.
Projekta devīze "Nemainiet klimatu, mainiet savus patēriņa ieradumus!"
Noslēdzošo projekta mobilitāti “Transports un klimata pārmaiņas” no 16. maija līdz 20.maijam organizēja Jēkabpils Agrobiznesa koledža. Mobilitātes ietvaros jaunieši prezentēja savus mājas darbus par tēmu “Transports un klimata pārmaiņas”, kā arī demonstrēja savus teatralizētos uzvedumus par klimata pārmaiņām veltītus Zemes dienai. Galvenā mobilitātes tēma bija robotika, tādēļ jauniešiem bija noorganizētas apmācības un praktiska darbošanās - konstruējot un programmējot robotus. Vēl viens no mājas darbiem bija infografiku veidošana, kuras vērtēja Jēkabpils Agrobiznesa koledžas izglītības programmas “Multimediju dizains” audzēkņi.
Šīs nedēļas laikā Jēkabpils Agrobiznesa koledžas viesiem bija iespēja iepazīt Jēkabpili, apmeklējot Jēkabpils vēstures muzeja Krustpils pili un Sēļu sētu, kā arī dažādus apskates objektus. Īpaši sajūsmināti viesi bija par iespēju slidot Jēkabpils sporta hallē. Mobilitātes tematikas ietvaros tika organizēta ekskursija uz Rīgas motormuzeju. Jēkabpils Agrobiznesa koledžas struktūrvienībā Barkavā projekta dalībnieki varēja iepazīties ar tur īstenoto izglītības programmu materiāltehnisko bāzi, kā arī lauksaimniecības tehniku ne tikai apskatot, bet arī izmēģinot savas iemaņas traktora vadīšanā.
“Man bija liels gandarījums piedalīties šajā projektā, kas kopumā noritēja divus gadus. Tas bija pirmais Erasmus+ projekts, kurā es piedalījos un tas pilnībā izmainīja manus priekšstatus par šāda veida projektiem. Radās izpratne par tā norisi, saturu, par tēmas aprobēšanu, par pasākumu organizēšanu un, protams, lielākais ieguvums - jaunu cilvēku un citu kultūru iepazīšana. Paldies projektu vadītājai Agritai Landzānei, kas mūsu skolā prot piesaistīt un realizēt šāda veida projektus. Tie ir ne tikai izglītojoši mūsu audzēkņiem, bet arī mums - pedagogiem, jo projekta ietvaros nemitīgi bija "jāizkāpj" no savas komforta zonas un jāprot sastrādāties komandās, kuru sastāvs katrā mobilitātē bija mainīgs.” Dace Vēvere.
“Šī Jēkabpils Agrobiznesa koledžai bija pirmā tik liela mēroga starptautisko sadarbības partneru uzņemšanu, kas noritēja ļoti veiksmīgi. Par atbalstu, dalību un palīdzību aktivitāšu organizēšanā lielu paldies vēlos teikt kolēģiem. Tāpat arī varu uzteikt Koledžas jauniešus, kuri piedalījās un palīdzēja dažādās aktivitātēs, kā arī katru dienu parūpējās par viesu uzņemšanu un izklaides iespējām Jēkabpilī.” projektu vadītāja Agrita Landzāne.
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.
04.04.2022.
Jēkabpils Agrobiznesa koledža uztura un klimata pārmaiņu mobilitātē Itālijā
Jēkabpils Agrobiznesa koledža Erasmus+ skolu apmaiņas projekta “Climate Justice” ietvaros, no 28.marta līdz 1.aprīlim īstenoja darbnīcas mobilitāti Palermo, Itālijā “Uzturs un klimata pārmaiņas”. Darbnīcā piedalījās 6 audzēkņi, 1 skolotāja.
Darbnīcas laikā tika prezentētas iepriekš audzēkņu sagatavotās prezentācijas “Kā samazināt pārtikas izšķērdēšanu”, “Latvijas uzturs un diēta” un “Ilgtspējīgākās diētas visā pasaulē”. Ar sagatavotajām prezentācijām audzēkņi iepazīstināja ar Latvijas tradicionālajiem ēdieniem un dzērieniem, deva padomus kā samazināt pārtikas izšķērdēšanu un iepazīstināja ar viņuprāt labākajām dietām no visas pasaules.
Audzēkņiem tika organizēta apmācība vietnē “Scratch”, pēc kuras viņi pa internacionālajam komandām veidoja savu spēli par pārtikas šķirošanu vai ilgtspējīgu uzturu. 1.p kursa izglītojamie Annija Žubecka un Ņikita Petkus bija tajās komandās, kuras spēles atzina par labākajām.
Audzēkņi devās uz vietējo tirgu, kur viņiem bija dots uzdevums nofotografēt viņuprāt ilgtspējīgus pārtikas produktus. No visu valstu izveidotajām kolāžām tika pagatavotas pusdienas.
Mobilitāte Itālijā bija ļoti piesātināta ar dažādiem kultūras pasākumiem. Tika apmeklētas ievērojamākās Palermo vēstures un tūrisma vietas. Tika noorganizēta ekskursija uz Korleonu.
Kopumā mobilitāte deva priekšstatu kam būtu jāpievērš lielāka uzmanība gatavojot ēdienu un dodoties iepirkties kāda būtu labākā diēta sev, lai dzīvot ilgāk un veselīgāk.
Audzēkņiem tā ir brīnišķīga iespēja iepazīt citu valsts kultūru, iemācīties ko jaunu par sev interesējošām tēmām un pats svarīgākais nodibināt kontaktus un gūt patīkamas atmiņas.
Iespaidos dalās dalībnieki:
“Braucot uz Itāliju, ieguvu daudz emocijas un jaunu pieredzi. Arī iepazinu cilvēkus no vairākām valstīm, ieguvu iespaidu par klimatu un uztura ietekmi uz mums. Kopumā šī nedēļa bija prieka un piedzīvojuma pilna, pateicos projektam un tā vadītājiem par tādu iespēju apskatīt pasauli un iepazīt jaunus cilvēkus.” Artūrs Lasmanis
“Pieredze, ko nekad neaizmirsīšu un atcerēšos līdz mūža beigām, ja būtu iespēja, brauktu uz tādiem projektiem katru mēnesi. Ļoti daudz labu atmiņu un daudz notikumu, kas manā dzīvē notika pirmo reizi, kā arī, bija ļoti bēdīgi, ka bija jābrauc prom, un arī bēdīgi, ka nevarēšu pieņemt savās mājās kādu stundentu, kad mobilitāte notiks Latvijā. Iespaidi tādi, ka atceroties vien smaids līdz ausīm un priecīgs prāts.” Annija Oresta Faksa
“Esmu ļoti priecīga, ka man bija iespēja piedalīties šajā mobilitātē. Tā bija pārsteidzoša un patiešām jautra nedēļa ar visiem. Apguvu jaunas lietas un ieguvu jaunus draugus. Šīs nedēļas laikā es uzzināju par katru valsti ļoti daudz jaunas informācijas. Uzzināju arī jaunas lietas par diētām visā pasaulē un katras valsts diētu. Visu nedēļu mēs viesojāmies dažādās vietās un kopā pavadījām ļoti labi laiku, izzinājām viņu kultūru un nogaršojām jaunus ēdienus.” Annija Žubecka.
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība
10.02.2022.
Jēkabpils Agrobiznesa koledža pārstrādes un klimata pārmaiņu mobilitātē Spānijā
Jēkabpils Agrobiznesa koledža Erasmus+ skolu apmaiņas projekta “Climate Justice” ietvaros, no 30.janvāra līdz 5.februārim īstenoja darbnīcas mobilitāti Seviļā, Spānijā “Pārstrāde un klimata pārmaiņas”. Darbnīcā piedalījās 3 audzēkņi, 2 skolotājas un projekta koordinatore. Mobilitātes īstenošanu pēdējā brīdī ietekmēja COVID-19, divām audzēknēm neļaujot doties uz Spāniju, bet audzēknes savus uzdevumus ļoti veiksmīgi īstenoja attālināti.
Darbnīcas laikā tika prezentētas iepriekš audzēkņu sagatavotās prezentācijas “Atkritumu pārstrāde skolā, pilsētā un valstī” un “Kā tiek pārstrādāta plastmasa”. Iepriekš sagatavoto plakātu par pārstrādi konkursā, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkne Keita Reiņikova ieguva 3.vietu starp 28 plakātiem. Audzēkņiem tika noorganizēta atkritumu atkārtotas izmantošanas un pārstrādes darbnīca, kuras ietvaros mūsu audzēkņi izveidoja šaha spēli no pudeļu korķiem un kartona. Darbnīcas laikā notika arī motivējošas runas konkurss par to, kā pārliecināt cilvēkus par atkritumu pārstrādes, atkārotas izmantošanas un samazināšanas nozīmi. Šajā konkursā mūsu audzēknis Armands Jānis Millers ieguva 4.vietu.
Mobilitāte Spānijā bija ļoti piesātināta ar dažādiem kultūras pasākumiem. Tika apmeklētas ievērojamākās Seviļas vēstures un tūrisma vietas. Tika noorganizēta velo pilsētas apskate un ekskursija uz pilsētu Kordova. Spānijas jaunieši mācīja dejot flamenko un uzņēma mūsu audzēkņus viesģimenēs, tā vēl vairāk ļaujot iepazīt spāņu kultūru.
Ar iespaidiem dalās projekta dalībnieki:
“Biju patīkami pārsteigts par to, ka jaunieši tiešām uztraucas par planētas nākotni un interesējas par atkritumu pārstrādi un dažādu lietu atkārtotu izmantošanu citiem nolūkiem. Man patika spāņu virtuve, arhitektūra un māksla, kā arī tas, ka savas angļu valodas zināšanas varēju pielietot reālās dzīves situācijās. Projekta dalībnieki bija pretimnākoši un jauki. Šajā mobilitātē ieguvu ne tikai jaunus draugus, bet arī priekšstatu par to, kā par planētu rūpējas citās projekta dalībvalstīs (atkritumu šķirošana, pārstrāde, atkārota izmantošana). Liels paldies maniem komandas biedriem un skolotājām!” Raivis Krūmiņš.
“Mobilitātes norises laikā paplašināju savas zināšanas atkritumu pārstrādes jomā. Kā arī uzzināju vairāk par Spāņu vēsturi un kultūru. Man īpaši patika iepazīt jaunus cilvēkus, kuri parūpējās par to, lai šis Spānijas apmeklējums būtu pēc iespējas interesantāks” Sandris Pupiņš.
“Erasmus projekts " Climate justice " ir atstājis uz mani pozitīvus iespaidus. Es uzskatu šo projektu kā labu iespēju iepazīt sev vienprātīgus cilvēkus, ar kuriem ir iespējams tālāk komunicēt un diskutēt par vienu problēmu. Iesaku visiem ar vēlmi izpaust savu viedokli par esošajām pasaule problēmām izmēģināt savu veiksmi iestāties šim līdzīgiem projektiem” Armands Jānis Millers.
Nākošā projekta mobilitāte “Ēdiens un klimata pārmaiņas” norisināsies no 28.marta līdz 1.aprīlim Palermo, Itālijā.
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.
|
Jēkabpils Agrobiznesa koledža Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta
“Culinary Caravan on the Move” ietvaros piedalās projekta noslēguma darbnīcā Bardolino
Jēkabpils Agrobiznesa koledža Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta “Culinary Caravan on the Move” ietvaros no 30.maija līdz 5.jūnijam piedalījās projekta noslēguma darbnīcā Bardolino, Itālijā. Projekta ideja veidot starptautisku e-apmācības uzņēmējdarbības platformu ar “pop up” restorānu moduli kopā sadarbojoties skolām no Latvijas, Somijas, Itālijas un Spānijas.
Aktīvi aizvadīta nedēļa gatavojoties pop-up ielas ēdienu restorāna atvēršanai Bardolino rozā vīna festivālā. Koledžas audzēkņi piedalījās biznesa plāna un mārketinga aktivitāšu plānošanā, kā arī flaeru un plakātu izveidē. Produktu iepakošana, ēdienu tirgošana, klientu uzrunāšana un sadarbība ar ēdināšanas skolas audzēkņiem ļāva labāk iepazīt ēdināšanas biznesa specifiku.
Projekta darbnīcā piedalījās koledžas 3.a kursa audzēkne Ilva Ieviņa, 4.a kursa audzēknes Līga Baika, Anda Priede, Megija Lukaševica un 4.t kursa audzēknis Egīls Garkalns. Kopā ar audzēkņiem darbnīcā piedalījās pedagoģe Zane Ozola un projekta koordinatore Agrita Landzāne. Latvijas komandu pārstāvēja arī Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma audzēkņi un skolotāja.
Ar saviem iespaidiem dalās jaunieši:
Līga Baika: ”Culinary Caravan projekts man deva daudz jaunas pieredzes mārketinga jomā. Projektā piedalījās vairākas valstis, tādēļ bija iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, uzzināt daudz ko par viņu kultūru un mācīties no viņiem jaunas lietas. Lielākais pārbaudījums – izkāpt no savas komforta zonas un uzrunāt klientus angļu valodā. Novērtēju iespēju uzzināt kā ir jāveido pašam savs bizness, ar ko jāsāk, ar ko jārēķinās tā izveides laikā un kas jāzina, lai bizness būtu veiksmīgs.”
Anda Priede: ”Projekts bija lielisks piedzīvojums, kura laikā patīkamais tika apvienots ar lietderīgo. Man bija iespēja iepazīt citu valstu kultūru, paražas un tradīcijas. Šīs nedēļas laikā ieguvu arī neatkārtojamo pieredzi, kura sniedza papildus zināšanas mārketinga un uzņēmējdarbības jomā. Uzlaboju savas angļu valodas un komunikācijas prasmes, un pats svarīgākais – ieguvu jaunus draugus no 4 Eiropas valstīm: Latvijas, Itālijas, Somijas un Spānijas. Gribu pateikt lielu paldies skolai un Erasmus+ programmai par iespēju piedalīties un iegūt papildus zināšanas!”
Egīls Garkalns: ”Erasmus+ projektā piedalījos pirmo reizi. Šī bija lieliska iespēja strādāt komandā ar jauniešiem no dažādām valstīm. Nācās pamest savu komforta zonu, jo bija jārunā angļu valodā, ko ikdienā nav nepieciešams darīt, bet tā rezultātā uzlaboju savas komunikācijas prasmes un ieguvu jaunus draugus. Bija lieliska iespēja nobaudīt citu valstu ēdienus, kā arī izbaudīt pasakainos dabas skatus kopā ar draugiem. Par šajā laikā gūtajiem iespaidiem un zināšanām noteikti jāsaka paldies skolai un Erasmus+!”
Megija Lukaševica: “Šajā projektā piedalījos otro reizi, kas ļāva pilnveidot sevi vēl vairāk gan mārketinga jomā gan angļu valodas nostiprināšanā. Šī pieredze pilnveidoja gan manas profesionālās gan personiskās kompetences, kas palīdzēs turpmāk attīstīties un atvērt plašu skatu uz pasauli un citur esošo dzīvesveidu. Iesaku ikvienam izmantot šādas iespējas, nebaidīties un piedalīties!”
Ilva Ieviņa: “Šis bija lielisks piedzīvojums Bardolino. Pateicoties šim projektam spēju iepazīt sevi, izbaudīt citas valsts kultūru. Visgrūtākais bija pārkāpt sev pāri, saņemties un iet runāt ar klientiem. Vienai to būtu izdarīt grūti, bet mums bija ideāla komanda, kas mani iedrošināja un deva motivāciju. Katrs jauns izaicinājums dod jaunus draugus, pieredzi. Iesaku ikvienam izmēģināt šādu iespēju, tās pilnveido un ļauj sevi iepazīt dažādās situācijās.”
Šis projekts ir noslēdzies. Spilgtas emocijas un lieliski pieredzes stāsti, gūtas profesionālās iemaņas un personības pilnveidošana.
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma.
Jēkabpils Agrobiznesa koledža Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta
“Culinary Caravan on the Move” ietvaros piedalās projekta trešajā darbnīcā Rīgā
Jēkabpils Agrobiznesa koledža Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta “Culinary Caravan on the Move” ietvaros no 12. līdz 18.decembrim piedalījās projekta trešajā darbnīcā Rīgā. Projekta ideja veidot starptautisku e-apmācības uzņēmējdarbības platformu ar “pop up” restorānu moduli kopā sadarbojoties skolām no Latvijas, Somijas, Itālijas un Spānijas.
Aktīvi aizvadīta nedēļa gatavojoties pop-up ielas ēdienu restorāna atvēršanai Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā. Koledžas audzēkņi piedalījās biznesa plāna un mārketinga aktivitāšu plānošanā, kā arī flaeru un plakātu izveidē. Iepazinās ar ielas ēdienu restorānu biznesu un tendencēm Latvijā, par ko stāstīja nozares eksperte. Sadarbojās kopā ar vienu no labākajiem šefpavāriem Latvijā Raimondu Zommeru.
Projekta trešajā darbnīcā piedalījās koledžas 4.a kursa audzēkne Aivija Vestfāle, 3.t kursa audzēknes Ieva Žilinska un Emīlija Kropa un 2.b kursa audzēknis Rolands Laguns. Latvijas komandā piedalījās arī Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma audzēkņi un skolotāja. Ar saviem iespaidiem dalās jaunieši:
Emīlija: “Culinary Caravan on the Move ir fantastisks projekts, kurā mums bija iespēja piedalīties. Projekta laikā ieguvām milzīgu pieredzi biznesa veidošanā interneta vidē. Ziemassvētku tirdziņā Doma Laukumā realizējām projektu. Lai gan laikapstākļi nebija tie labākie tomēr tas mums nebija šķērslis izveidot pop-up restorānu. Ieguvām arī jaunus draugus. Liels paldies Projekta vadītajiem par šo iespēju, it īpaši liels paldies mūsu projekta vadītajai Agritai.”
Rolands:”Projekta ietvaros man bija iespēja piedzīvot interesantu un pieredzes bagātu nedēļu Rīgā, kopā ar studentiem no 4 Eiropas valstīm. Projekta galvenais notikums, protams, bija tirgošanās Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā. Atraktivitāte un komunikācija ar cilvēkiem un vienam ar otru bija ļoti svarīga, jo rezultātā mēs vēlējāmies gūt ienākumus. Tā pat komunicējot ar nu jauniegūtajiem draugiem es nostiprināju savas angļu valodas zināšanas. Fantastisks bija gan darbošanās, gan brīvais laiks ko pavadījām kopā. Paldies par doto iespēju lieliski un ražīgi pavadīt nedēļu pirms svētkiem!”
Aivija: “Paldies par iespēju piedalīties šajā projektā! Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar jauniešiem no citām valstīm un kopā ar viņiem darboties ielu ēdienu pop-up restorāna izveidē. Esmu ieguvusi pieredzi, neaizmirstamas atmiņas un emocijas. Tā bija grūta, bet lieliska nedēļa, kur ne tikai mācījāmies un strādājām, bet arī jautri pavadījām laiku”.
Pēdējā projekta “Culinary Caravan on the Move” darbnīca norisināsies nākošā gada maijā Itālijā.
|
Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta “Culinary Caravan on the Move” ietvaros Jēkabpils Agrobiaznesa koledža piedalās projekta otrajā darbnīcā Barselonā
Jēkabpils Agrobiznesa koledža Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta “Culinary Caravan on the Move” ietvaros no 3. līdz 9.maijam piedalījās projekta otrajā darbnīcā Barselonā, Spānijā. Projekta ideja veidot starptautisku e-apmācības uzņēmējdarbības platformu ar “pop up” restorānu moduli kopā sadarbojoties skolām no Latvijas, Somijas, Itālijas un Spānijas.
Projekta otrajā darbnīcā piedalījās koledžas 2.t kursa audzēkne Emīlija Kropa, 3.a kursa audzēknes Anda Priede un Megija Lukaševica, kā arī tirgzinību skolotāja Ingrīda Veipa. Latvijas komandā piedalījās arī Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma audzēkņi un skolotāja.
“Šis projekts ir lieliska iespēja jauniešiem teorētiskās zināšanas pielietot praksē. Šī ideja ir vienreizēja iespēja jauniešiem, kuri apgūst ēdināšanas un kulinārijas prasmes kopā darboties ar audzēkņiem, kuri apgūst biznesa pamatus. Koledžas audzēknes bija atbildīgas par četru valstu (Latvijas, Somijas, Itālijas, Spānijas) kopīgi sagatavoto ēdienu pārdošanas procesu. Audzēknes veiksmīgi pielietoja savas angļu valodas prasmes un skolā iegūtās zināšanas par produkta virzīšanu tirgū.
Arī pedagogi bija iesaistīti sagatavošanas darbos, lai jaunieši pēc iespējas patstāvīgāk darbotos Barselonas “Palo Alto” populārajā tirdziņā un reprezentētu katrs savu valsti caur ēdienu.
Kā mācībspēkam man bija lieliska iespēja līdzdarboties ar dažādu valstu izglītības iestāžu pārstāvjiem, uzlabot savas svešvalodu prasmes un uzzināt ko jaunu, piemēram par biznesa modeļu veidošanu e-vidē un “pop-up” restorānu biznesa attīstību.” I.Veipa.
“Šī bija neaizmirstama nedēļa, kuras laikā mēs ieguvām milzīgu pieredzi biznesa veidošanā izmantojot e-vidi, uzlabojām un pielietojām savas angļu valodas zināšanas, strādājot komandā ar dažādu valstu audzēkņiem un pircējiem, kurus mēs apkalpojām vienā no Barselonas atpazīstamākajiem tirgiem, “Palo Alt”, kā arī ieguvām jaunus draugus, iepazinām dažādas kultūras – somu, itāļu, spāņu.
Neskatoties uz saspringto dienas darba grafiku, mēs atradām laiku arī iepazīt un aplūkot Barselonu un tās ievērojamākos apskates objektus, nogaršot spāņu ēdienus, izbaudīt karsto sauli un pludmali.
Esam ļoti pateicīgas par šo doto iespēju piedalīties šajā projektā un iepazīstināt citu tautu audzēkņus ar Latviju! Šī iespēja pavēra jaunu skatījumu uz lietām un pasauli, noteikti novēlam iegūt šādu pieredzi arī citiem!” Emīlija, Anda un Megija.
Nākošā projekta “Culinary Caravan on the Move” darbnīca norisināsies Latvijā, Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā no 12. līdz 18.decembrim.
|
Jēkabpils Arobiznesa koledža piedalās ERASMUS+ stratēģiskās partnerības
projektā “Culinary Caravan on the Move”
Jēkabpils Agrobiznesa koledža pirmo reizi piedalās Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektā. Projekta “Culinary Caravan on the Move” ideja veidot starptautisku e-apmācības uzņēmējdarbības platformu ar “pop up” restorānu moduli.
Projekta galvenie mērķi:
1) IZVEIDOT jaunu starptautisku, iedvesmojošu, praktisku un digitālu uz e-apmācībām orientētu pedagoģisko modeli:
a. mācīties izveidot uzņēmējdarbību angļu valodā izmantojot jauno e-apmācību modeli.
b. izveidot reālu “Ielas pārtikas” “pop up” restorānu ar kolēģu studentiem no projekta dalībvalstīm (Latvija, Somija, Itālija, Spānija).
c. studentu treneri - restorānu uzņēmēji no projekta dalībvalstīm.
2) IZVEIDOT reālus “Ielas pārtikas” “pop up” restorānus Somijā, Spānijā, Itālijā un Latvijā.
3) APVIENOT projekta dalībvalstu - Eiropas profesionālo skolu mācību programmas, ar starptautisko “Strādā kā uzņēmējs” moduli.
4) IZPLATĪT jauno pedagoģisko modeli uzņēmējdarbības apmācībai ārpus Eiropas Savienības valstīm (Jordānijai u.c.), izmantojot visu aktivitāšu filmēšanu un aicinot novērotājus uz “pop up” restorāniem.
Šī projekta laikā jaunieši kļūs eksperti uzņēmējdarbībā, izveidojot 4 dažādas “Ielas pārtikas” “pop up” restorāni (atvērti 2 dienas) 4 dažādās valstīs. No katras projekta dalībvalsts piedalās 2 skolas – biznesa skola un pārtikas skola. Biznesa skolas audzēkņu galvenais uzdevums saistīts ar biznesa plāna, mārketinga u.c. aktivitātēm, savukārt pārtikas skolu audzēkņi vairāk strādā pie restorāna ēdienkartes izveides, produktu klāsta un ēdiena pagatavošanas.
Pagājušā gada nogalē 3 Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņi Aiga Lukjanova, Dagnis Koskevičš un Tomz Zekants kopā ar skolotāju Ingrīdu Mārāni un projekta kooridnatori Agritu Landzāni piedalījās projekta "Culinary Caravan on the Move" pirmajā darbnīcā, kas norisinājās Helsinkos, Somijā.
Pirms darbnīcas norises notika sagatavošanās skype konferencēs un veidojot biznesa plānu, kā arī domājot un izmēģinot labāko recepti īpašajam tradicionālo Latvijas ēdienam. Paralēli ielas ēdienu gatavošanai un tirgošanai, katra valsts sagatavoja tradicionālu savas valsts ēdienu, ar ko pārsteigt pircējus.. Savukārt pēc ielas restorāna aizvēršanas, jaunieši prezentēja savu paveikto un novērtēja ieguvumus.
Latvijas komandu pārstāvēja 3 audzēkņi no Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un 3 audzēkņi no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma.
Par savu pieredzi dalās jaunieši: "Culinary Caravan on the Move ir vienreizējs projekts, kurā ir vērts piedalīties. Projektā jaunieši no Itālijas, Spānijas, Latvijas un Somijas, kuri apgūst pavāru profesiju, vai profesiju saistītu ar viesmīlību un biznesa skolu studenti apvienojas vienā lielā komandā un gatavo katras valsts izvēlēto ēdienu ar kuru tiek pārstāvēta valsts. Latvijas studentu izvēlētais produkts ko ražoja bija biezpiena bumbiņas. Somiešiem Latviju pārstāvošais produkts likās, kas jauns un neredzēts, jo biezpienu Somijā praktiski neizmanto.
Šāda veida pasākums biznesa studentiem ir ļoti lieliska pieredzes apmaiņa darbā komandās un valodas prasmju pārbaude, jo visa komunikācija notika angļu valodā. Galvenais šī projekta ieguvums mums ir, ļoti laba pieredze, jauni draugi ar kuriem šad tad sazināmies un gandarījums par paveikto darbu," tā Toms, Aiga, Dagnis.
Šobrīd ir iespēja pieteikties nākošajai projekta darbnīcai, kas norisināsies no 3. līdz 9.maijam Barselonā, Spānijā!
|