02/06/2022

1.l kursa audzēkņi dodas mācību ekskursijā, lai iepazītu izvēlēto profesiju

Izveidots: 2.Jūnijs, 2022 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

01. jūnijā Jēkabpils Agrobiznesa koledžas 1.l kursa audzēkņi, kas apgūst “Telemehānikas un loģistikas” mācību programmu, devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai nostiprinātu savas iegūtās zināšanas par izvēlēto profesiju, lai tiktos ar darbiniekiem, kas jau strādā šajā jomā.

Kā pirmais apmeklēts tika “MAXIMA Latvija” loģistikas centrs, kur audzēkņi varēja vērot, kā ikdienā tiek organizēts centra noliktavas darbs, kādus darba pienākumus veic tur strādājošie darbinieki, kāda noliktavas tehnika tiek izmantota, kā tiek organizēta satiksme noliktavā, kā tiek komplektēti pasūtījumi. Audzēkņiem bija iespēja uzdot jautājumus, kā arī saņemt nozares speciālistu izsmeļošas atbildes uz tiem, tika gūtas vērtīgas atziņas. Īpašs paldies “MAXIMA Latvija” loģistikas centra darbiniekiem, kas mūs uzņēma kā sen gaidītus ciemiņus, vienojāmies, ka noteikti  arī turpmāk sadarbosimies.

Kā otro apmeklējām Valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš", Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju, lai piedalītos ekskursijā ar gidu, kas iepazīstināja ar  ekspozīciju par tēmu: "Latvijas dzelzceļa loma transporta nozarē Latvijā". Audzēkņiem bija iespēja vērot lielākā Eiropā dzelzceļa infrastruktūras maketa darbību, iepazīties ar lokomotīves mašīnista darba telpu, pabūt dažāda tipa pasažieru vagonos, kā arī aplūkot pasta un bagāžas vagonus, dažādas palīgierīces, kas tiek izmantotas dzelzceļa saimniecībā.

Pēdējais apskates objekts bija Jūrmalā, Brīvdabas muzejs, kur audzēkņi  varēja iepazīties ar izstādi: “Kuģu transporta attīstība Latvijā”. Protams, arī neizpalika īsa pastaiga līdz jūrai un gar to.

Paldies audzēkņiem par ieinteresētību un atsaucību gan ekskursijas maršruta izplānošanā un sagatavošanā, kā arī par visā ekskursijas laikā parādīto spēju būt disciplinētiem un pozitīvi noskaņotiem. Ekskursijas plāns tika realizēts pilnībā, plānotajā laikā, jautrām dziesmām skanot, atgriezāmies koledžā.

Pedagogi: Ērika Krivošeina un Guntis Vaivods