06/06/2022

Audzēkņi dodas uz Briseli

Izveidots: 6.Jūnijs, 2022 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņi visa mācību gada laikā piedalījās Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes un Mūžizglītības un kultūras institūta “VITAE” "Nākotnes Līderu akadēmija" projektā “Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā”. 
1.l kursa audzēkņi Annija Vīksna, Endijs Drešļuks, Kārlis Strods kā balvu par darbu saņēma apmaksātu braucienu uz Briseli, kur tika iepazīstināti ar Eiropas Savienības Parlamenta darbu.
Annija Vīksna 1.l kurss – “Man bija dota lieliska iespēja doties uz Briseli apskatīt Eiropas Parlamentu un pašu Briseli. Divu dienu laikā es iepazinos ar fantastiskiem jauniešiem no visas Latvijas.
Pirmajā dienā mēs devāmies apskatīt Eiropas Parlamentu, tur mūs sagaidīja Dace Melbārde, viņa mums sniedza īsu lekciju un nedaudz iepazīstināja ar parlamenta ēku. Tālāk devāmies uz, jau nedaudz nopietnāku lekciju, kur Eiropas parlamenta darbiniece, mums novadīja lekciju un atbildēja uz dažādiem jautājumiem.
Pirmās dienas vakarā un otrajā dienā, mēs apskatījām Briseles vecpilsētu, Mon-des-Arts parku, Čurājošo puisēnu, Svētā Miķeļa un svētās Gudulas kadedrāli un  Briseles karaļu pili.
Šīs divas dienas Briselē bija neaizmirstamas, ieguvu jaunas zināšanas,  draugus un pieredzi. Paldies ikvienam, kas ir iesaistījies projekta "Nākotnes līderu akadēmija" tapšanā un vislielākais paldies skolotājam Guntim Vaivodam, kas mūs pamudināja un deva iespēju iesaistīties šajā projektā.”
Endijs Drešļuks 1.l  kurss –“Neskatoties uz to, ka mēs Briselē bijām tikai divas dienas, man ļoti patika, guvu daudzas un neaizmirstamus atziņas, iepazinu daudzus jauniešus.
Sagaidīja mūs ļoti labi, stāstīja daudz interesantu par Briseli, bijām Eiropas Parlamenta ēkā un staigājām daudz pa Briseli, iepazīstot tās vidi un kultūru.
Viss bija apmaksāts, viesnīca un vakariņas restorānā. Vienīgais, kas nepatika bija tas, ka vietām Briselē bija piesārņotas vietas un nepatīkama smaka ielās, sapratu, ka Latvijā šajā ziņā ir daudz labāk. Man projekts kopumā ļoti patika, ar lielāko prieku iesaistīšos tādos projektos arī turpmāk!”

Kārlis Strods 1.l kurss – “Esmu ļoti priecīgs, ka es tiku izvēlēts braucienam uz Briseli. Briselē mēs apskatījām Eiropas Parlamenta ēku un arī pašu Briseli. Brauciens norisinājās 2 dienas. Brauciens nebūtu izdevies, ja mums  nebūtu tik saliedēta grupa.”

Paldies projekta organizatoriem par dāvāto iespēju koledžas jauniešiem piedalīties šajā neaizmirstamajā pasākumā! Paldies koledžas vadībai, kas nodrošināja audzēkņu nokļūšanu līdz lidostai “Rīga” un no tās.

Pedagogs: Guntis Vaivods