16/05/2022

Dalība "Nākotnes Līderu akadēmija" projekta “Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā” noslēguma konferencē

Izveidots: 16.Maijs, 2022 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņi 2022.gada 14.maijā piedalījās Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes un Mūžizglītības un kultūras institūta “VITAE” "Nākotnes Līderu akadēmija" projekta “Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā” noslēguma konferencē, kas notika Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Konferencē piedalījās jaunieši no dažādām Latvijas skolām, patīkami, ka profesionālās ievirzes skolas pārstāvējām kā vienīgie.
Konference tika organizēta vairākās platformās vienlaicīgi, projekta dalībnieki uzņēmās gan moderatoru lomas, gan nozares ekspertu viedoklis aizstāvēja, kā arī visi citi konferences dalībnieki ieņēma aktīvu pozīciju kā diskusiju dalībnieki. Tika skatītas tēmas par: Eiropas zaļo kursu; Informācijas tehnoloģiju attīstību, digitālo pārveidi; Trešo valstu iejaukšanos un dezinformāciju. Prieks bija vērot un klausīties jauniešu aktīvajā viedokļu izteikšanā un argumentēšanā, diena aizritēja ļoti ātri, bija jāatvadās un jāpošas mājupceļam.
Audzēkņu, konferences dalībnieku atsauksmes:
Agnese Baltmane: “Ļoti interesēja! Biju ļoti ieinteresēta dzirdēt padziļināti par Eiropas zaļo kursu, par veidiem kā izglābt pasauli!”
Līva Ieviņa: "Piedalīšanās 14.maija konferencē "Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā" radīja priekšstatu par to kā jaunieši top par līderiem, debatējot, paužot savu viedokli un izsakot savu viedokli par nākotni. Priecēja, ka jaunieši drosmīgi spēja vadīt pasākumu kā moderatori un paust savu viedokli kā eksperti. Arī es sevi redzu kā moderatoru un ar lielāko prieku nākamajā projekta sezonā darīšu visu iespējamo, lai par to kļūtu.”

Paldies visiem, kas deva šo iespēju un atbalstīja. Īpašs paldies konferences dalībniecei Viktorijai Paparigai, kas atceļā, kā īstena savas pilsētas patriote, mums noorganizēja ekskursiju pa Ogres pilsētu, tā ieinteresēja, ka nolēmām tur noteikti vēlreiz paciemoties. Jāpiebilst, kā balva par aktīvo piedalīšanos šajā projektā, visa mācību gada garumā, trīs koledžas audzēkņi: Annija Vīksna, Endijs Drešļuks, Kārlis Strods saņem apmaksātu braucienu uz Briseli, kur tiks iepazīstināti ar Eiropas Savienības Parlamenta darbu.

Tagad laiks pārdomām, lai izanalizētu iegūto informāciju visa mācību gada garumā, kā arī gaidīsim projekta turpinājumu nākamgad!

Pedagogs: Guntis Vaivods