23/10/2019

Ekskursija uz Siguldu

Izveidots: 23.Oktobris, 2019 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Šajā rudenī 2.m kursa audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Siguldu, lai papildinātu savas zināšanas informātikā, produktu dizaina vēsturē, kā arī visai ekskursijai cauri vijās sportiskas aktivitātes.

Pirmais galamērķis bija “Datoru muzejs”, kurā apskatāmi 400 dažādi eksponāti – vecākais no 1977. gada. Audzēkņi ar interesi aplūkoja pagājušā gadsimta  datorus, tehniku, ar kādu strādāja viņu vecāki un vecvecāki. Kā stāstīja muzeja īpašnieks Mihails, tā var likties dīvaina un ļoti lēna, bet uz tās mēs strādājām, un ar to bijām diezgan apmierināti. Muzejs tapis 2000.g. un katru gadu paplašinās ar jauniem eksponātiem. Muzejā mēs ieraudzījām daudz vairāk: vecos radio, televizorus, veco telefonu aparatūru, un vēl daudz ko, kas ir saistīts ar elektroniku un datortehniku, kas ļāva atgriezties desmitiem gadu senā vēsturē. Pārsteidzošs fakts, ka 80% no datoriem, kas atrodas muzeja rīcībā,  ir darba kārtībā, pārējie tiek pakāpeniski atjaunoti. Audzēkņiem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus par dažādām tehniskām lietām, kā arī paspēlēt datorspēles, kas ražotas vēl pirms viņu dzimšanas.

Pēc tam devāmies izbaudīt lieliskas dabas ainavas Gaujas ielejas nogāzē, ko apvienojām ar Siguldas piedzīvojumu parka “Tarzāns” sportiskajām aktivitātēm. Piedzīvojumu parks sastāv no 10 trasēm un vairāk kā 140 dažādiem kokos izvietotiem šķēršļiem, kas atrodas līdz pat 20 metrus virs zemes. Interesanti bija gan mierīgāku, gan ekstrēmāku sajūtu piekritējiem, jo trases ir pielāgotas dažādām grūtības pakāpēm. Viennozīmīgi, ieguvums šim piedzīvojumam bija kursa saliedēšanās.
Pozitīvas un kuriozas atmiņas ir garantētas - brīžos, kad, stāvot 20 metrus virs zemes, tev šķiet, ka vairs nevari izkustēties un pabeigt šķēršļu joslu palīgā nāca kursabiedri, kas viens otram sniedza emocionālo atbalstu.

Audzinātāja Dace Vēvere