30/11/2021

Mērķē attīstībā!

Izveidots: 30.Novembris, 2021 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Jēkabpils Agrobiznesa koledža rīko ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) ieviešanai veltītu akciju “Mērķē attīstībā!”, ar mērķi aktivizēt izpratni un rīcību IAM ieviešanai.
Centrā ir cilvēks – pārmaiņu līderis savā organizācijā, kopienā, valstī un pasaulē. Katrs no mums ir šis cilvēks. Katram no mums ir iespēja rīkoties, lai veicinātu IAM ieviešanu, ko 193 valstis, un tajā skaitā arī Latvija, ir apņēmušās ieviest, lai mazinātu nabadzību, nevienlīdzību un sekmētu sabiedrības labklājību un planētas ilgtspēju. Mūsu katra gudra rīcība ir ieguldījums kopienas, valsts un planētas ilgtspējā. Tas, kurp mēs mērķējam savu rīcību, ietekmē visu planētu. Tādēļ aicinām – mērķē attīstībā!

Aicināt Tevi rīkoties, ejot cauri trīs posmiem – Ieraugi!, Atrodi un Maini!
Ko tu vari darīt?
Ieskaties te https://lapas.lv/lv/globalie-merki/, un ieraugi savu rīcību. Daži piemēri ar ko sākt – mazgājot rokas, aizgriez ciet ūdeni, kamēr ziepē rokas. Savu garšīgo kanēļmaizīti nopērc no vietējā ražotāja. Piedalies kādā no labdarības akcijām, atbalstot tos, kuriem tas šobrīd nepieciešams. Iegādājoties pusdienas līdzi ņemšanai, uz kafejnīcu dodies ar savu vairākkārt lietojamo trauku u.t.t.
No 2021.gada 1. līdz 14. decembrim aicinām tevi mainīt kādu savu ieradumu, fiksēt to katru dienu ar foto vai video palīdzību, un dalīties ara savu stāstu sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok, lieto tēmturus #IAM #MerkeAttistiba #SDG17.

14.decembrī iesūti savus foto/video stāstu uz merke_attistiba@jak.lv, norādot vārdu, uzvārdu, kontakttālruni, un īsi (3-4 teikumos) apraksti savu ideju – kāpēc Tu izvēlējies mainīt šo savu ieradumu, darbību.

Kāpēc Tev būtu jāpiedalās šajā akcijā? Arī Tu vari darīt pasauli labāku! Sveiksim Tevi ar nelielu balvu.

Vairāk informācija par kampaņu Latvijā: šeit

Pasākums tiek īstenots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”; Eiropas Savienības un Eiropas Padomes kopprojekta un Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu.