12/03/2020

Noslēdzies Interreg Latvija - Lietuva projekts “CREAzone 2.0”.

Izveidots: 12.Marts, 2020 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Jēkabpils Agrobiznesa koledžā noslēdzies Interreg Latvija - Lietuva projekts “CREAzone 2.0”. Projekta  mērķis bija palīdzēt jauniešiem apvienot uzņēmējdarbības modeļus un radošumu, lai izveidotu inovatīvus produktus, prezentēt idejas potenciālajiem investoriem un nākotnē dibināt savu uzņēmumu.
Lai sasniegtu projekta “CREAzone” mērķi, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņi un studenti piedalījās apmācībās, kuras vadīja uzņēmēji - sertificēti treneri, profesionāli mentori no Latvijas un Lietuvas.
Kopumā apmācības uzsāka 23 koledžas jaunieši no profesionālās vidējās izglītības programmām “Komerczinības”, “Multimediju dizains” un pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmām “Mārketings un inovācijas”, “Grāmatvedība un finanses”, “Programmēšana un datortīklu administrēšana”. Projekta īstenošanas gaitā uz katru nākamo kārtu tika izvirzīti perspektīvāko ideju autori.
Projekta aktivitātes norisinājās gan koledžā, gan Ventspilī, Liepājā un arī Lietuvā. Gandarījums par gūto pieredzi ir visiem projekta dalībniekiem, īpaši -  koledžas studentiem Ievai Villai, Sandijam Siliņam un Artūram Varlamovam, jauniešiem, kuri nokļuva līdz finālam un pārliecinoši prezentēja savas idejas. Ievas un Sandija komanda  “WallFlower” saņēma žūrijas simpātiju balvu.
Apsveicam un vēlam radošumu, neatlaidību un veiksmi inovatīvu produktu radīšanā un uzņēmējdarbības īstenošanā pirmās vietas ieguvējiem-komandai “PHOTOTABS” no Lietuvas.
Studiju programmas “Mārketings un inovācijas” studente Ieva Villa par projektu: “Mūsu komanda “WallFlower” izstrādāja ideju par digitālajām vārda kartēm konferencēm. Esam gandarīti ar sasniegto. Esam iepazinušies ar jauniem cilvēkiem, kas varēs mums palīdzēt arī nākotnē. Projektā apguvu daudz jauna gan par uzņēmējdarbību, gan ideju ģenerēšanu. Uzzināju, kā no idejas nonākt līdz biznesa uzsākšanai. Ieteiktu katram izmantot šādu iespēju papildināt savas zināšanas un, iespējams, arī satikt investoru savas idejas īstenošanai”.
Lektore Dr.oec. I.Veipa atzīst: “Piekrītot darboties starptautiskā projektā kā mentorei, tas nozīmēja iziet ārpus savas komforta zonas. Bet iegūtās jaunās prasmes, satiktie cilvēki un kopīgās aktivitātes ar jauniešiem bija tā vērtas. Šis projekts daudzējādā ziņā ir bijis reizē izaicinājums un unikāla iespēja saņemt profesionāļu ieteikumus savas biznesa idejas īstenošanai. Lai izdodas jauniešiem pārliecināt investorus ieguldīt ideju īstenošanā!”

Jēkabpils Agrobiznesa koledža izsaka pateicību jauniešiem un lektorei Dr.oec. I.Veipai, projektu vadītājai A.Landzānei par Koledžas pārstāvību projektā un tic, ka iegūtās zināšanas, prasmes un attieksmes veicinās dalībnieku profesionālās un dzīves karjeras attīstību.