29/01/2020

Paldies par kopā būšanu “Atvērto durvju dienā vecākiem”!

Izveidots: 29.Janvāris, 2020 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Kāda ir mūsu, vecāku, loma ikdienā? Kas bērnam ir jānodrošina? Kādu mēs viņu gribam redzēt? Kāpēc mēs viņu mīlam? Kā audzināt, lai bērns būtu veiksmīgs un laimīgs? Ko es vēlos uzlabot attiecībās ar savu bērnu? Kāda ir mana atbildība par bērna turpmāko likteni? Kad palaist grožus brīvāk un kad – savilkt stingrāk? Pa kuru laiku mans bērns kļuva tik pieaudzis? Vai viņš vispār vēl ir bērns? Vai jau pusaudzis? Vai varbūt jau pilnīgi patstāvīgs un pieaudzis cilvēks?

Būt par labiem vecākiem šodien nav viegli. Mēs ņemam piemēru no tā, kā mūs audzināja mūsu vecāki. BET LAIKS IET UZ PRIEKŠU! Tas, kas strādāja pirms 10 vai 20 gadiem, tagad vairs nestrādā.

Mūsu, vecāku, galvenais uzdevums ir attīstīt sevi atbilstoši laikmetam, jo tikai tā mēs spēsim bērniem iedot to, kas viņiem nepieciešams šodien. Ikdienā mēs bieži vien nepamanām, ka ar savu pārlieku lielo mīlestību un rūpēm panākam pretējo efektu. Gribam it kā vienu, bet sanāk pavisam kas cits...

Stabilu pamatu ielikšana un attiecības ar bērniem – tā ir mūsu atbildība. Ceļš, pa kuru viņi ies savā dzīvē – tā ir viņu izvēle. Mēs varam dot pašu labāko, bet nekad nevaram būt pārliecināti par gala rezultātu. Tāda ir pasaules kārtība. Ir tikai jautājums – ko un kādā veidā mēs varam saviem bērniem dot, lai dzīves ceļa izvēle viņiem būtu saprotama, apzināta un viegla. Bērnu audzināšana? Vai tomēr vecāku pienākums ir sevis izglītošana?

 

Materiāli no “Atvērto durvju dienas vecākiem” ir pieejami šeit