20/11/2019

Seminārs dabaszinātņu skolotājiem

Izveidots: 20.Novembris, 2019 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

2019. gada 13. novembrī sadarbībā ar Rīgas Valsts tehnikumu notika dabaszinātņu skolotāju seminārs, kurā piedalījās 12 skolotāji no koledžas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Salas vidusskolas, Jēkabpils pamatskolas un Jēkabpils 3. vidusskolas. Semināra lektore Sandra Bidzāne (RTV projektu nodaļas vadītāja) iepazīstināja ar RVT projektiem, Uldis Heidirgers (RTV fiziķis) dalījās pieredzē, kā mācību stundās veidot un vērtēt radošus uzdevumus un Madara Pētersone (RTV metodiķe) iepazīstināja ar tiešsaistes platformu.
Semināra galvenais mērķis bija iepazīstināt skolotājus ar projektā „GoScience - creativity and enhanced conmprehension in science teaching and learning” izveidoto platformu, to izmēģināt un apjaust tās priekšrocības organizējot mācību procesu. Tiešsaistes platformā ir izskaidroti vairāk nekā 120 jēdzieni fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas zinātnēs, kā arī skolotājiem pieejami metodiskie materiāli:
1) “Metodoloģija, kā uzlabot izpratni dabaszinātņu izglītībā vidusskolā”;
2)“Kreatīvo pedagoģisko pieeju pētījums, kas koncentrējas uz mācīšanu un mācīšanos skolā”.

Seminārā skolotāji ieguva jaunas idejas, jaunu IT rīku, lai veiksmīgāk un interesantāk varētu mācīt dabaszinātņu  priekšmetus.

Izglītības metodiķe Vineta Jakovele