14/11/2022

Dalība “KULTŪRAS DATU HAKATONS UN IDEJU ĢENERATORS SKOLĒNIEM 2022”

Izveidots: 14.Novembris, 2022 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

No 2022.gada 6.oktobra līdz 2022. gada 10.novembrim norisinājās Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) rīkotais konkurss “Kultūras datu hakatons un ideju ģenerators skolēniem 2022”! Konkursā startēja izglītības programmu Reklāmas dizains un Komerczinības audzēkņi: Evita Robežniece, Ieva Riekstiņa (3.m 1) un Samanta Vaišļa, Gerda Patrīcija Zekante, Artūrs Vilnragis (3.k)).
Konkursa mērķi bija:
1) veidot sabiedrības, tostarp jauniešu izpratni par kultūras datu nozīmīgumu jaunu inovatīvu produktu un pakalpojumu ideju un risinājumu izstrādē;
2) veicināt kultūras vēsturisko datu atklāšanu un izmantojumu Latvijā;
3) izglītot jauniešus par atvērto datu un tehnoloģiju izmantošanu.

Savukārt komandas vadītājas Daces Vēveres mērķis bija pierādīt, ka Jēkabpils Agrobiznesa koledžā mācītās izglītības programmas ir, ne vien darba tirgū pieprasītas katra atsevišķi, bet tās lieliski papildina viena otru un strādājot kopā varam sasniegt maksimāli labus rezultātus.

Konkursa fināls un klātienes apbalvošanas pasākums norisinājās Latvijas Nacionālās biliotēkas jumta korē. JAK 3. kursu audzēkņu apvienotā komanda “Multi.Kom” sīvā konkurencē, plūsmā “kultūras datos balstītu produktu vai pakalpojumu ideju ģenerators” Latvijas mērogā ir ieguvuši godpilno 2. vietu!
Papildus lielajam gandarījumam par godalgoto vietu, komandas vadītāja Dace Vēvere ieguva specbalvu no E-KLASE un komanda simpātiju balsojumā ieņēma 1. vietu.

Komandā ir spēks!

Dizaina jomas metodiķe Dace Vēvere