29/09/2019

Mācību ekskursija uz Zemgales rajona tiesu Jēkabpilī

Izveidots: 29.Septembris, 2019 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

   25. septembrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas 4. pd kursu audzēkņi mācību priekšmeta Nozares tiesību pamati mācību stundu laikā, kopā ar priekšmeta skolotāju Gunti Vaivodu apmeklēja Zemgales rajona tiesu Jēkabpilī, kas kopš augusta mēneša strādā jaunuzceltajā ēkā Neretas ielā 39, Jēkabpilī.  
Šī bija  ekskluzīva iespēja, lai klātienē iepazītos ar jaunā tiesu nama telpām, aprīkojumu, darba kabinetiem, darbinieku darba apstākļiem, konvoja, kā arī apcietinājumā esošo personu turēšanas telpām, kad tie tiek nogādāti tiesā uz krimināllietas izskatīšanas tiesas sēdēm, tiesas sēžu zālēm, to aprīkojumu, konkrēti tika nodemonstrēta attālinātā sadarbība starp tiesu Jēkabpilī un tiesu Balvos videokonferences režīmā. Bija iespēja novērtēt celtnieku veikumu, dizaina elementus, kas izmantoti šajā mūsdienīgi uzbūvētajā ēkā, tehnoloģiskās iestrādes – “runājošais lifts”, Braila raksta elementi neredzīgajiem, aprīkojums cilvēkiem ar kustību traucējumiem, u.t.t., tā ir ēka, ko izmantos nākamās paaudzes.
Bija iespēja arī, kā klausītājiem piedalīties tiesas procesā, kur tika skatīta krimināllieta.
Audzēkņi šo mācību ekskursiju bija ļoti gaidījuši, izrādīja lielu interesi, visi aktīvi uzdeva sev interesējošus jautājumus, uzmanīgi uzklausīja atbildes, bija pieklājīgi un disciplinēti, paldies viņiem par to.
Vislielākais paldies kancelejas vadītājas vietniecei Jēkabpilī Velgai Drozdei, kura bija gatava mūs uzņemt, sniegt ieskatu tiesas darba organizēšanā, iepazīstināt ar jaunajām telpām, kā arī paldies par viņas vēlējumu audzēkņiem, lai šajās telpās viņiem nekad nebūtu jānonāk savas vieglprātīgās un bezatbildīgās rīcības dēļ. Vienojāmies, ka arī turpmāk mums būs iespēja ar citu kursu audzēkņiem iepazīties ar tiesas darbu, tās telpām.

Skolotājs Guntis Vaivods