28/09/2018

PRAKTISKĀ IZBRAUKUMA NODARBĪBA UZ SIGULDAS PILSĒTU UN KRIMULDAS MUIŽU

Izveidots: 28.Septembris, 2018 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Mērķis: Studiju programmas “Grāmatvedība un finanses” studentiem piedāvāt sportiski aktīvu, emocionāli piesātinātu, izzinošu izbraukuma nodarbību.

Studiju programmas “Grāmatvedība un finanses” 1. un 2. kursa studenti 2018.gada 26.septembrī devās izbraukuma nodarbībā uz Siguldu un Krimuldu.  Apmeklētajos objektos – Siguldas bobsleja un kamaniņu trase, Siguldas piedzīvojumu parks “Tarzāns”, Gūtmaņa ala, Turaidas muzejrezervāts un Krimuldas muižas vīna ražotne “Cremon”, studenti vēroja uzņēmējdarbības vidi, centās saskatīt grāmatvedības uzskaites objektus, izprast ieņēmumu un izmaksu elementus, naudas plūsmas organizēšanu, saražotās produkcijas un sniegto pakalpojumu pašizmaksas veidošanās procesu.
Sportiski aktīvo atpūtu studenti baudīja gan Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē,  kājām mērojot 1200 m trases posmu ar 16 virāžām, gan Siguldas piedzīvojumu parkā “Tarzāns”, braucot ar rodeļiem, vizinoties ar pacēlāju , kā arī, ja nebija īsti vēlēšanās braukt ar pacēlāju, tad ceļu kalnā augšup uz Siguldas Svētku laukumu  mēroja pa takām un taciņām.
Emocionālo piesātinājumu ekskursijas laikā nodrošināja brauciens ar Siguldas panorāmas ratu, Gūtmaņa alas un Turaidas muzejrezervāta apmeklējums. Visos objektos bija iespējams vērot rudenīgo Siguldas dabu un vēsturiskos kultūras pieminekļus.
Krimuldas muižas vīna ražotnē “Cremon”, tiekoties ar īpašnieku un  vīndari, studenti guva informāciju par  ražojoša uzņēmuma  darbības posmiem, par akcizēto preču aprites organizēšanu, par nepabeigtās ražošanas uzskaites īpatnībām, citiem grāmatvedības uzskaitē būtiskiem aspektiem. Aizraujošā stāstījumā, vīndaris atklāja noslēpumus, kā no ogas vai auga var iegūt  kvalitatīvu, arī citās valstīs atzītu vīnu,  kā šis process notiek soli pa solim,  kādas tehnikas un iekārtas viņš pielieto savā darbā. Vīna ražotnē tika nodegustēti dažādi vīni, liķieri un kalvadoss.