21/02/2023

Mācību ekskursija praktisko iemaņu nostiprināšanai

Izveidots: 21.Februāris, 2023 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža ievietots: Notikumi

Jēkabpils Agrobiznes koledžas 3.m1 un 3.m2 kursa audzēkņi 9.02.2023 devās mācību ekskursijā uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju Rīgā. DMDM apzina, uzglabā, pēta un popularizē Latvijas lietišķās mākslas un dizaina vērtības. DMDM – platforma radošai dizaina, dizaineru un sabiedrības mijiedarbībai.   

Dizaina procesu mācību prakses ietvaros skatīja  Jāņa Straupes izstādi “Ne-lietas”. Jāņa Straupes personālizstāde “Ne-lietas” izgaismo neseno laikposmu Latvijas dizaina vēsturē. Izstādē “Ne-lietas” apmeklētājs nesastaps funkcionālus dizaina priekšmetus – tās mērķis ir paplašināt iztēles un domas horizontus, rosināt paskatīties uz pasauli un lietām mums apkārt no cita redzes leņķa – kritiski, ironiski un romantiski.  

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā koledžas audzēkņi iepazina dizainu jaunajā aktivitāšu studijā ekspozīcijā “Dizaina process”. Spēlējoties, šeit iespējams izmēģināt spēkus keramikas, kinētikas, plakātu dizaina un aušanas jomā, pašam sajust dizaina materiālu atšķirības un ieklausīties stāstos, ko atklāj interaktīvais skaļrunis “Babbit”.  

Jaunā “Dizaina studija jauniešiem” ļauj saistošā veidā pētīt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatītās tēmas un koledžas audzēkņiem veidot ciešāku saikni ar dizainu ikdienā.   

Mācību ekskursijas ietvaros tika apskatītas vairākas izstādes Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA.  

Muzejā audzēkņi iepazinās ar Indijas mākslu izstādē  “Indija – tradīciju zeme”, Izstādē eksponēti ap 260 muzeja kolekcijas darbi, sniedzot ieskatu plašajā Indijas kultūras mantojumā. 3.m2 un 3.m1 kursu audzēkņi apmeklēja ukraiņu mākslinieka Ivans Marčuks izstādi “Pārtrauktais dialogs”, kā arī muzeja patstāvīgo ekspozīciju. 

 

Iveta Vucena 

 

Foto galerija: