23/05/2018

Jaunatnes līdzdalības pasākumā #BalsoTu! KĀ?

Izveidots: 23.Maijs, 2018 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža ievietots: Pasākumi, Jaunumi

Jau kādu laiku dienesta viesnīcā jauniešu vidū virmoja ideja un sapnis par volejbola laukumu skolas pagalmā. Un re, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā aicina piedalīties Jaunatnes līdzdalības pasākumā (projektu vadītājai Agritai par to paldies, ka ieraudzīja šo iespēju). Top pieteikums:
“Jēkabpils Agrobiznesa koledžas jaunieši, kuri uzdrīkstas.
Viss šai pasaulē ir realizējams, galvenais turēties pie tā mazā motivācijas graudiņa, vai ne?   
Mēs, atspēriena punkts, ambīciju un ideju ģenerators, kustinām sabiedrību un Latviju uz augšu! Mēs esam aktīvi un nopietnības gandrīz pilni jaunieši, bet mums nav, kur izlikt  savu enerģiju, sasaistot to ar savu hobiju. Jēkabpils Agrobiznesa koledžā ir jūtama izaugsme, bet sporta laukums, ja tā to var tā nosaukt, ir kā ‘’ghetto’’. Kāpēc kā ‘’ghetto’’? Jūs man jautāsiet. Volejbolu mēs spēlējam tepat pie dienesta viesnīcas durvīm, cenšoties nepazaudēt bumbu kādā no pagalmiem, jo sporta laukumā mums nav ierīkots volejbola laukumiņš un ar neredzamu sietu ir grūti spēlēt, pie tam, ja Tev zem kājām ir asfalts, kas ir tikpat traģiskā stāvoklī kā basketbola grozs. Protams, zālē ir forši un jauki sēdēt, bet skolā, cik mēs zinām, kukaiņus un dzīvniekus ir ienest aizliegts. Zināt, mēs arī sapņojam! un ja gribat zināt, tikai nevienam nesakāt, tad mūsu sapnis ir balts, liels volejbola tīkls un tāds, kuru var redzēt, basketbola grozs, kuram nav nodilis tīkls. Ak,pareizi! Soli, nu tādi, kurus mums nevajadzētu dalīt ar kukaiņiem.
Mācoties šeit, mēs sapratām, ka sapņi arī piepildās, jo viss taču šai pasaulē ir realizējams!”
(Vanessa, 2.b kurss)
Ideja un pieteikums ir apstiprināti, un jāgatavojas prezentācijai. Top video rullītis (par to paldies Rolandam un citiem 2.b jauniešiem #zeltajaunatne , un 3.kursa puišiem par lielisko aktierspēli) un četrrinde!
                                                                “Kad asfalts zem kājām un nav mums tīkla,
                                                                      mēs spēlējam voleju kā "veca mīkla".
                                                              kur smiltis, kur soliņš, kur basketbola groziņš, A?
                                                                 Tāpēc esam te, šai projektā "Balso Tu! Kā?"”

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā organizētajā Jaunatnes līdzdalības pasākumā #BalsoTu! KĀ? 21. maijā koledžas jaunieši Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā prezentēja un aizstāvēja savu "pārmaiņu" ideju - aktīvas atpūtas laukuma iekārtošanu aiz dienesta viesnīcas ēkas. Jauniešu pārmaiņu projektus vērtēs žūrija: Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Ribele, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kļaviņa, Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības un komunālās saimniecības nodaļas ainavu arhitekte Kristīne Garde, Saimnieciskās nodaļas vides māksliniece Sanda Mālniece. Atzinība izteikta jauniešu idejai pārvērst pamestu pienotavu Rubeņos tūrisma vides objektā un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas jauniešu vīzijai par sporta laukuma skolā! Iegūtā naudas balva būs labs sākums idejas realizēšanai!

Raksta autors: ZANE OZOLA