22/02/2023

Radošo darbu konkurss „Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā”

Izveidots: 22.Februāris, 2023 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža ievietots: Pasākumi

Dzimtās valodas dienu sagaidot, Latviešu valodas aģentūra apbalvos ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus. Šoreiz konkursa tēma bija „Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā”. 

Konkursā sagaidījām ļoti lielu pieteikumu skaitu – 1023 radošos darbus – esejas, dzejoļus, domrakstus un zīmējumus no Latvijas un latviešu skolām ārzemēs. 

Konkursā piedalījās skolēni no dažādiem Latvijas novadiem un arī no latviešu skolām pasaulē – Ņujorkas, Vašingtonas, Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas, Briseles, Bostonas, Tallinas un  Hāgas Eiropas skolas.  

Žūrijas komisija (literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes profesore, mācību grāmatu autore I. Stikāne, māksliniece, grāmatu „Koko un Riko” zīmējumu autore L. Lošina, UNESCO LNK ģenerālsekretāre B. Moļņika, rakstnieks V. Rūmnieks un Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja V. Līcīte-Meldere) spraigā diskusijā ir vērtējusi un noteikusi labākos radošos darbus.  

Jēkabpils Agrobiznesa koledžu konkursā pārstāvēja IP Komunikācijas dizains,  2.m kursa audzēknes - Zane Rizga (10.–12. klašu grupa 1. VIETA un Ieviņa Sprukte (Atzinības raksts). 

Apsveicam un lepojamies ar konkursa dalībniecēm, jo dalība konkursā ir pašu iniciatīva. Prieks par tik uzņēmīgiem un motivētiem jauniešiem!