26/04/2018

Tikšanās ar rakstnieci Viju Beinerti

Izveidots: 26.Aprīlis, 2018 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža ievietots: Pasākumi


2018.gada 25.aprīlī Jēkabpils Agrobiznesa  koledžas audzēķni  no 1.T kursa devās uz tikšanos ar rakstnieci, dzejnieci, esejisti, režisori  Viju Beinerti. Tikšanās notika Krustpils kultūras namā.  Šī tikšanās tapa sadarbībā ar izdevniecību „Zvaigzne”.
Vija Beinerte ir viena no stiprākajām, gudrākajām , izglītotākajām Latvijas sievietēm. Visos darbos,  ko Vija ir rakstījusi,  ir daudz atbilžu uz jautājumiem.  Vija ir izmēģinājusi vairākus ceļus savā dzīvē. Vija raksta sev un tiem , kam tas būs noderīgi . Viņa  citus iedvesmo caur grāmatu, uzsverot: „Dzīve ir tas,  ko mēs uztveram, nevis kā dzīvojam.” Rakstniece  ir sapratusi , ka vieglāk ir nevis sacerēt, bet pierakstīt, lai vārdi rodas tevī! Viņa  negaida, ka tas, ko viņa vēlas,  notiks pats no sevis, bet gan  to mēģina sasniegt pati saviem spēkiem. Vijas dzīves augstākais mērķis - garīgi augt. Galvenā dzīves vērtība ir mīlestība, vienīgi tā piešķir vērtību tam, ko mēs darām.
Sintija Goldberga, 1.t kursa audzēkne saka: "Personīgi  man šī tikšanās bija interesanta . No Vijas dzīves pieredzes var ņemt piemēru. Es uzskatu, ka Vija ir ļoti talantīga. Kad Vija lasīja dažus fragmentus no savas grāmatas,  tie mani piesaistīja.  Ir labi , ka bija šāda iespēja tikties ar Viju Beinerti. Mani pārsteidza , ka Vija tic Dievam un Dievu uzskata par savu tēvu, taču Dievu nevar pierādīt. Es arī uzskatu, ka dzīvē nevar būt tā, ka viss notiks pats no sevis. Lai sasniegtu savus mērķus,  ir jāmēģina īstenot tie pašam, jo nekas nenāk tāpat vien."