30/10/2018

1.m kurss dodas ekskursijā

Izveidots: 30.Oktobris, 2018 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

1.m kurss 2018. gada 25. oktobrī devās mācību ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Mākslas muzeju Rīgas Birža, kā arī Dekoratīvas mākslas un dizaina muzeju.
Ekskursijas mērķis: apskatīt muzejos pieejamās ekspozīcijas, nostiprināt zināšanas par mākslas vēsturi un laikmetīgo mākslu pasaulē un Latvijā.
Visvairāk gaidītais apskates objekts noteikti bija Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter”, kas šogad Londonas Dizaina biennālē (London Design Biennale, LDB) pirmo reizi pārstāvēja Latviju un ieguva žūrijas Zelta medaļu kategorijā “Labākais dizains” (London Design Biennale 2018 Best Design Medal). Dalība šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā norisinājās, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi.
“Matter to Matter” ir instalācija, kurā izmantoti dabīgi materiāli (koks, ūdens) un atspoguļota dabas loma Latvijas kultūrā un ikdienā. Mākslas objekta autors Artūrs Analts iedvesmojies no savas dzimtās pilsētas Rīgas un tās apkārtnes mežiem, kurus ietekmē Baltijas jūras tuvums, veidojot unikālu gaisotni un klimatu. Eksponētajā darbā to iemieso zaļā stikla siena, kas ar eksperimentālu tehnoloģiju starpniecību nodrošina dabīgu ūdens agregātstāvokļa pārejas procesu no gāzes līdz šķidrumam. Vizuāli vienkāršā stikla pamatne ar “maģisku” efektu pārtop par interaktīvu platformu komunikācijai, kas rekonstruē visiem zināmu fizikālu parādību – kondensāciju. Izstādes apmeklētāji tiek aicināti uz stikla virsmas atstāt pašiem savu vēstījumu, gluži kā bērnībā, kad tika zīmēts uz norasojuša loga.