05/03/2019

Biznesa simulācijas spēle “Bizness 24 h”

Izveidots: 5.Marts, 2019 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Aptuveni 700 pretendenti, bija pieteikušies dalībai Banku augstskolas rīkotajā biznesa simulācijas spēlē “Bizness 24 h”. Labākie 200 dalībnieki jeb 66 komandas tika izvirzītas uz pusfinālu. Šo komandu vidū bija arī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas 3.g kursa komanda, ko piedalīties konkursā iedvesmoja uzņēmējdarbības skolotāja S.Kozlovska.
Konkurss - Biznesa un valsts pārvaldības simulācijas spēle „Prezidents – papildinātais” (28.02.-01.03.) ilga 16 stundas (divas dienas – katra pa 8 stundām). Norises vieta – Banku augstskola. Noteikumi tika paskaidroti uz vietas.
Galvenās spēlē noderīgās prasmes bija: domāt stratēģiski, efektīvi komunicēt, pieņemt lēmumus, sadarboties komandā, risināt problēmas, plānot organizācijas stratēģiju, taktiku, finanses, plānot personiskās finanses un investēt.

Galvenās vērtības: spēja sadarboties komandā, veiksmīga biznesa vadīšana, jaunu iespēju meklēšana.

Konkursa dalībnieču atziņas:
Diāna: „Priecājos par man doto iespēju un to, ka es to izmantoju. Veiksmīgam biznesam nav noteikts darba laiks – par to domā, meklē iespējas, uzņemas risku un rīkojas 24 stundas diennaktī.”
Anna: „Esmu gandarīta, ka mēs tikām tik tālu, tik lielā konkurencē. Esmu ieguvusi pieredzi un zināšanas biznesa jomā, kas man dzīvē ļoti noderēs.”
Lāsma: „Piedalīšanās spēlē bija izaicinājums, kas ļāva saprast savas stiprās un vājās puses, pārliecināties par to, cik liela ietekme ir spējai pārliecināt citus par savu viedokli. Pārsteidza lielais dalībnieku skaits.”
Daniela: „Bija interesanti tas, ka brīdī, kad likās, ka Tu esi viens svešā vidē un neesi pārliecināts par to, ko no Tevis sagaida, tu vari sevī atrast resursus, prasmes, spēju izstrādāt stratēģiju un veiksmīgi to īstenot.“