07/10/2019

Erasmus+ mobilitāte augstākās izglītības sektorā

Izveidots: 7.Oktobris, 2019 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Jau piekto gadu Jēkabpils Agrobiznesa koledža īsteno Erasmus+ mobilitātes augstākās izglītības sektorā. Studenti labprāt izmanto iespēju praktizēties ārvalstu uzņēmumos, pilnveidojot savas prasmes un zināšanas, kā arī lektori dodas pieredzes apmaiņas braucienos.
Iegūstot labu sadarbības partneri, jau vairākus gadus Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti dodas praksē uz viesnīcām Spānijā.
Jau otro gadu pēc kārtas, viesnīcā Aqua Hotel Montague Suites devās strādāt studiju programmas “Mārketings un inovācijas” nesenā absolvente Annija Vecstaudža: ”Viesnīcā ierados jau ar zināšanām un iemaņām, bet ar to nebija gana, jo viss katru gadu mainās un attīstās. Strādāju izklaides nozarē -  animatora profesijā un veicu aktivitātes gan ar bērniem gan ar pieaugušajiem. 
Bērnu istabā veicu dažādas spēles un rokdarbus atkarībā no dienas tematikas, kā arī īpašās dienās ar bērniem gājām pārgājienā uz pilsētas Santa Susanna strūklakām, braucām uz bērniem iekārtotu spēļu laukumiņu pludmalē, masteršefa dienā cepām picas. Katru vakaru, atkarībā no tematikas, kāpām uz skatuves un dejojām Mini Disko ar bērniem.

Savukārt ar pieaugušajiem katru nedēļu tika veidotas dažādas aktivitātes kā futbols, ping pongs, ūdens polo, šautriņas, kokteiļspēles, dejas un vingrošana baseinā, kur par iegūto pirmo vietu pasniedzām diplomu. 
Neskatoties uz dažām ne tik veiksmīgām dienām un brīžiem, kad rodas kādi sarežģījumi, svarīgākais ir sniegt viesiem vislabākās brīvdienas.
Gandarījumu par savu padarīto darbu es guvu no viesnīcas viesiem, kuri pateicās par manu un pārējo animatoru sniegto ieguldījumu, rūpējoties par viņiem un bērnu labklājību, viesmīlīgo attieksmi jautrajām emocijām. Tāpēc nenožēloju, ka atgriezos viesnīcā Aqua Montagut, kur ieguvu ļoti vērtīgu pieredzi, labus draugus un neaizmirstamas atmiņas.”

Studiju programmas “Mārketings un inovācijas” students Artūrs Varlamovs savas prasmes prakses laikā pilnveidoja Spānijas viesnīcā Hotel Ona Brava recepcijā – sagaidot administrējot viesus: “Gāja labi, kolēģi bija ļoti saprotoši un pretīmnākoši, bet augustā ļoti liela daļa klientu bija spāņi, tad veidojās valodas barjera, jo vairākums spāņu nezin angļu valodu. Toties pa šo laiku esmu iemācījies dažas frāzes arī spāņu valodā. Liela daļa viesnīcas viesu bija krievvalodīgie, kā rezultātā esmu uzlabojis savas krievu valodas zināšanas. Pārsvarā ikdienā komunikācija notika tikai angļu valodā, un tagad savā galvā angļu valodu būšu nospodrinājis lai varētu runāt tekoši bez kļūdām. Darbadienas pārsvarā pagāja ātri, katru nedēļu bija cits grafiks, kas man ļoti patīk, jo nebija rutīnas.”

Studiju programmas “Grāmatvedība un finanses” nesenā absolvente Lāsma Runcīte savas prasmes pilnveidoja viesnīcā Aqua Hotel Promenade restorānā: “Manos darba pienākumos ir izcila servisa nodrošināšana Agua Hotel Promenade restorānā. Izcila vistiešākajā vārda nozīmē, jo prakses ietvaros strādāju kā “ Hostes” jeb viesu uzņemošais personāls, biju pati pirmā, kura sagaida viesus restorānā, iepazīstinot tos ar dzērienu pasūtīšanas un apmaksas sistēmu, kā arī citiem viesu interesējošiem jautājumiem, un ,protams, ierādīt sēdvietas restorānā. Strādāt šādā profesijā  nozīmē vienmēr būt profesionālim un strādāt ar smaidu sejā, laipni uzņemot viesus. Papildus šiem pienākumiem katru dienu strādāju ar kases sistēmu, kur klienti beidzot vakariņas veic apmaksu par dzērieniem. Vakaram noslēdzoties veicu arī viesmīļa pienākumus: palīdzēju novākt traukus, sagatavot galdiņus nākamajai darba maiņai un citus restorāna darbības sfērā ietverošos pienākumus.

Savā darbavietā jutos droši un pārliecināta par savu darbu, jo viesmīlības sfēra man ir bijusi tuva vienmēr un spēja strādāt ar cilvēkiem tāpat. Piedzīvot un redzēt citu darba kultūru tā ir iespēja, kura ir jāizmanto ja vēlaties iemācīties jaunas valodas, sastapties ar atšķirīgu darba kultūru un iegūt jaunus kontaktus no visdažādākajām pasaules vietām, jo Spānijā, kā ikvienā Dienvidu kultūras valstī cilvēki iziet uz komunikāciju daudz vairāk nekā Latvijā, līdz ar to iegūt kontaktus gan draudzībai, gan biznesam ir daudz vienkāršāk.”

Personāla mobilitātes ietvaros pieredzes apmaiņas braucienā Maltas Republikā uz BELS Malta pieaugušo izglītības centru devās Ekonomikas katedras vadītāja Ingrīda Veipa. Mobilitātes mērķis bija iepazīties ar pieaugušo izglītības politiku apmeklējot vairākas organizācijas, kuru pamatdarbība ir pieaugušo tālākizglītība.


“Apmeklējot valodu skolu Bels, izmantoju iespēju vērot valodu pasniegšanas metodes un IT rīkus. Novērotās mācību metodes adaptētas tiks izmantotas koledžas studiju procesā. Ar pieredzes stāstu prezentācijas veidā tiks iepazīstināti koledžas docētāji katedras sēdē. Vienmēr izmantoju iespēju pieredzes pilnveidošanai ārvalstīs Ik viena starptautiskā mobilitāte dod iespēju uz ikdienas lietām paskatīties no cita rakursa un tas palīdz ikdienā ieviest dažādus jauninājumus.”

Šobrīd ir uzsākts īstenot jauno Erasmus+ projektu mācību mobilitātēm augstākās izglītības sektorā. Pievienojies Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studentu lokam un izmanto iespēju savas karjeras un personības izaugsmei!

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.