25/06/2019

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas dalība Erasmus+ projektā

Izveidots: 25.Jūnijs, 2019 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Jēkabpils Agrobiznesa koledžā nupat tika īstenots Erasmus+ profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu un personāla mobilitātes projektā “ES mobilitātes palielināšana Jēkabpils Agrobiznesa koledžā”.
Projekta ietvaros tika īstenotas audzēkņu kvalifikācijas prakses un personāla pieredzes apmaiņas braucieni Spānijas pilsētās Barselonā un Malagā, kā arī Maltas Republikā.
Personāla pieredzes apmaiņas braucieni norisinājās pie uzņemošajām organizācijām un sadarbības partneriem. Personāls apmeklēja arī audzēkņu prakšu vietas, lai pārliecinātos par organizāciju atbilstību prakšu īstenošanai, pārrunāti audzēkņu uzdevumi un noteikumi darba vietās.
Barselonā Koledžas sadarbības partneris ir profesionālā skola Col Legi Badalones, kurā norisinājās personāla pieredzes apmaiņa, lekcija audzēkņiem un turpmākās sadarbības plānošana.

Apmaiņas brauciena rezultātā Malagā pedagogi ieguva pieredzi, zināšanas, pozitīvas emocijas, paplašinātu redzesloku, uzlabotas angļu valodas zināšanas, dibināti jauni kontakti, kurus Koledža varēs izmantot starptautiskajā sadarbībā nākotnē, klātienē iepazīts Spānijas kultūras mantojums.

Arī personāla mobilitātē Maltā tika apmeklēti visi pieci uzņēmumi, kur tika veiktas pārrunas ar uzņēmumu vadītājiem par jautājumiem, kas aktuāli praktikantiem, lai sekmīgi izpildītu prakses uzdevumus. Tika iegūts priekšstats par uzņēmumu darba specifiku, par konkrētajiem darba uzdevumiem un pienākumiem, kuri veicami praktikantiem. Projekta dalībnieki noteikti ieteiktu kolēģiem izmantot Erasmus+ apmaiņas programmas iespējas, jo visvērtīgākais ir komunikācija multikulturālā vidē, neapšaubāmi iegūtas jaunas zināšanas, arī rasta pārliecība par savām spējām, prasmēm sev neierastā vidē un apstākļos.

Koledžas audzēkņi dalās savos iespaidos:
Liels paldies Koledžai par doto iespēju mēnesi veikt praksi Spānijā, Barselonā. Strādāja inženierijas un komunikāciju uzņēmumā AudingIntraesa, kurā veicu administratīvos uzdevumus Ieguvu jaunas zināšanas un iespaidus, kā arī nedaudz apguvu spāņu valodu!” Juta Pupiņa.
“Erasmus + projekts ir fantastiska iespēja ne tikai iegūt neizmērāmu pieredzi, bet arī apceļot pasauli un iegūt jaunus draugus. Atnākot uz Koledžu pirmajā kursā nebiju iedomājusies, ka man būs šī iespēja piedzīvot sapni, iegūt kvalitatīvi vidējo izglītību un iespēju 4 nedēļu kvalifikācijas prakses ietvaros papildināt zināšanas Spānijā, Barcelonā. Strādāju Austrālijas zīmola apģērbu veikalā “Billabong” ieguvu ne tikai milzīgu proffesionālo pieredzi veikala darbībā kā tādā, bet nostiprināju zināšanas pirms kvalifikācijas eksāmena, kas ir ļoti vērtīgi.” Emīlija Kropa.

Topošie datorsistēmu tehniķi 3 nedēļu kvalifikācijas praksi veica uzņēmumā Internet web solutions, gatavojot kursu materiālus, prezentācijas un infografikas iesācējiem datoru lietošanā.

“Erasmus+ ir vienreizējā iespēja iegūt jaunas izjūtas un pieredzi, pavadītas 3 nedēļas Spānija Malagā uz ilgu laku paliks atmiņās. Neskatoties uz to, ka prakses uzdevumi bija pietiekami vienkārši es tik un tā iemācījos kaut ko jaunu un ieguvu iemaņas un prasmes ir ļoti noderīgas gan  profesijā gan ārpus tās. ” Valdemārs Ūdris.
“Es iepazinu jaunu valsti, valodu un tās kultūru. Ļoti interesanti likās redzēt kā mainās cilvēki un vide kurā tie dzīvo. Baudīju dažādus Spāņu ēdienus un pat tika iespēja vērot vietējos pasākumus, kā arī izmēģināt metro. Ātri vien sapratām, ka cilvēki ir uz Jūs ar angļu valodu, bet tas neapturēja un saprasties izdevās bez problēmām. Trīs nedēļu laikā paspēju iegaumēt pāris vārdus kuri ikdienu padarīja vienkāršāku.” Elgars Baumanis.

Izglītības programmas “Komerczinības” audzēknes kvalifikācijas praksi veica Malagas bibliotēkā.

Mācību mobilitātē Maltā 3 nedēļu prakses īstenošanā devās 4 audzēkņi no izglītības programmas “Programmēšana” un 5 audzēkņi no izglītības programmas “Grāmatvedība”. Topošie programmētāji strādāja uzņēmumā Paragon Europe:
“Mācību brauciens uz Maltu priekš manis bija kaut kas jauns un aizraujošs, jo nekad iepriekš nebiju bijis tik tālu no Latvijas. Prakses vietā nebija īpaši forši, jo mūsu galvenais skolotājs īsti neizrādīja interesi par mums un uzdeva ļoti maz darāmo, tāpēc šajā praksē īsti neko neiemācījos. Bet vispārīgi man šis brauciens ļoti patika, jo bija iespēja apskatīt interesantas vietas un iepazīt Maltas kultūru.” Lauris Dombrovskis.

Topošie grāmatveži pārsvarā strādāja dažādos uzņēmumos, sākot ar pārtikas izplatīšanas uzņēmumu, elektrotehnikas internetveikalu, veselības aprūpes centru, beidzot ar privāto aviokompāniju. Savos iespaidos dalās audzēkņi:
“Strādāju privātajā aviokompānijā VistaJet, par kuru ir pozitīvi iespaidi. Ātri apguvu kompānijas izveidotu programmu un dokumentu ievadīšanas sistēmu. Divas nedēļas vadīju, reģistrāciju un apstiprināju dažādus dokumentus, kas saistīti ar lidmašīnām, sākot no degvielas iegādes pavadzīmēm un beidzot ar attaisnojuma dokumentiem, kas saistīti ar preču iepirkšanu lidaparātiem. “ Amanda Nikolajeva
“Mana prakses vieta bija “Jasmine nursing home”, kas nodarbojas ar cilvēku aprūpi. Prakses laikā mēs izmantojām savas grāmatvedības un mārketinga zināšanas. Iesakām pieteikties šādam projektam, jo tas  ļauj pilnveidots savas prasmes, labāk apgūt angļu valodas zināšanas, iepazīt jaunus cilvēkus un valsti, redzēt kā ikdienas dzīve paiet citā valstī. Kā arī lielākais pluss šajā projektā ir tas, ka tu spēj vairāk iepazīt sevi dažādās dzīves situācijās.” Ilva Ieviņa.

Mobilitātes projekti dod lielu ieguldījumu audzēkņu un personāla profesionālo un personisko kompetenču pilnveidošanā. Tā ir lieliska iespēja iegūt zināšanas un iepazīt citu valstu kultūru, kā arī uzlabot angļu valodas zināšanas.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.