23/10/2018

Karjeras nedēļa 2018

Izveidots: 23.Oktobris, 2018 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Jēkabpils Agrobiznesa koledža Karjeras nedēļas notikumos

No 8. līdz 12.oktobrim norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras laikā Latvijas skolās notika pasākumi par karjeras vadības prasmēm, kā arī lielākajās Latvijas vidusskolās notika diskusijas ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku - dažādu profesiju pārstāvju dalību.

Jēkabpils Agribiznesa koledžas pirmo kursu jaunieši 8.oktobrī piedalījās diskusijā Rēzeknē, kur par savu karjeras izvēli, profesijai nepieciešamajām prasmēm, veiksmēm un neveiksmēm diskutēja divu aizraujošu profesiju pārstāvji – Ints Teterovskis (Dziesmu svētku virsdiriģents un dažādu televīzijas šovu dalībnieks) un Ilze Stabulniece (Latvijas šķirnes zirgu audzēšanas un bioloģiskās saimniecības "Klajumi" īpašniece, LTV1 kulinārijas šova "Īstās latvju saimnieces" uzvarētāja), profesiju dueli vadīja aktīvists, spēkavīrs un treneris Dinārs Zāģers. Koledžas audzēkņi Patrīcija Vegnere un Artjoms Lukašovs kā aktīvākie diskusijas dalībnieki tika izvirzīti pārstāvēt reģiona jauniešus VIAA gadskārtējā nacionālajā konferencē vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu pedagogiem karjeras konsultantiem, Eiropas Savienības fondu karjeras atbalsta projekta koordinatoriem un Karjeras nedēļas koordinatoriem. Konferences ietvaros desmit Latvijas jaunieši ar pasākuma moderatoru Ediju Bošu diskutēja par karjeras attīstības atbalsta (KAA) nozīmi Latvijas izglītības iestādēs, jauniešu izteica savu viedokli par KAA pakalpojumiem viņu skolās un pašvaldībās.
Karjeras nedēļas ietvaros koledžā jaunieši tikās un diskutēja ar vispusīgās fiziskās sagatavotības treneri, fizioterapeiti Diānu Stupeli, NVO pārstāvjiem, brīvprātīgajiem no Francijas, Armēnijas, Austrijas un Lietuvas. Skolas gaitenī uz grīdas izveidotā “Karjeras skrejceļā” jaunieši līmēja pēdas ar izvēlētajā profesijā nepieciešamajām prasmēm un īpašībām.

Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 47 Latvijas pilsētās un novados. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.