11/10/2018

Macību ekskursija uz Valmieru

Izveidots: 11.Oktobris, 2018 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

4.k kurss 2018. gada 25. septembrī devās mācību ekskursijā uz Valmieru, kur apmeklēja Sajūtu parku un tā taku kokos, kā arī Valmiermuižas alus darītavu.
Ekskursijas mērķis: izzināt kā Valmiermuižas alus darītava ražo savu produkciju, kā arī gūt pozitīvas emocijas Sajūtu parkā.
Sajūtu parkā ikvienam bija iespēja doties 1,5km garā takā pa kokiem, kuras augstums virs zemes sasniedza no 5 līdz 11 metriem. Galvenajai takai ir divi grūtāki atzari, kurus arī izmēģināja daži drosmīgie, un takas beigās  ir četri trošu nobraukumi pāri Gaujai.
Valmiermuižas alus darītavā gida pavadībā tika uzzināts alus ražošanas un iepakošanas process, ka arī nogaršota ražotā produkcija. Valmiermuižā ražo, gan bezalkaholiskos dzerienus (kvass, iesala dzēriens, morss un ogu zelteri), gan alkaholiskos (dažadu veidu alus, iesala liķieri, alus kokteiļi un degalus). Alu šeit gatavo tikai no 4 sastavdaļām, kas ir: iesala graudi, ūdens, apīņi un raugs, kā arī tas netiek pastarizēts, tāpēc to dēve par dzīvo alu.

Diena bija saulaina un izdevusies, jo tika apvienotas aizraujošas fiziskās aktivitātes svaigā gaisā ar jaunām zināšanām par uzņēmējdarbību un alus ražošanas procesiem.