19/10/2018

MŪŽIZGLĪTĪBA - Piedalāmies konferencē Budapeštā

Izveidots: 19.Oktobris, 2018 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

Jēkabpils Agrobiznesa koledža 2018.gadā ir EPALE (Electronic Platform for Adult Learning in Europa) koordinators Zemgales reģionā. Projekta  “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” (Granta līgums Nr. 2016-3137/001-001) ietvaros Jēkabpils Agrobiznesa koledžas direktora vietniece studiju un tālākizglītības jomā I.Upeniece piedalījās starptautiskā konferencē "EPALE Conference 2018 – Growing together: fostering an inspiring adult learning community" Budapeštā. Ar Eiropas kolēģiem kopīgi tika skatīts, analizēts  pieaugušo izglītības darbs šodien un iezīmētas attīstības perspektīvas, labās prakses piemēri ir iedvesmojuši turpmākajai darbībai.  

INFO: EPALE ir starptautiska, pieaugušo izglītībai veltīta informācijas platforma 26 Eiropas valstu valodās, ar integrētu tiešsaistes Google tulkotāja pakalpojumu. 
Daudzvalodu virtuālā platforma attīstīta, lai veidotu vienotu diskusiju un pieredzes apmaiņas telpu pieaugušo izglītības profesionāļiem. Interneta lapa apkopo informāciju, kas saistīta ar pieaugušo izglītību Eiropā, ietverot plašu resursu bibliotēku pedagogiem, publikācijas par pieaugušo izglītības aktualitātēm saistībā ar notiekošo Eiropas ekonomikā un politikā.EPALE nodrošina piekļuvi daudzveidīgiem resursiem, kas aptver pieaugušo izglītības norises visās Eiropas Savienības valstīs: portālā ir ziņu sadaļa, kalendārs ar gaidāmo starptautisku un lokālu semināru un konferenču datumiem, kā arī pieteikšanās anketām, sadaļa sadarbības partneru meklēšanai, kā arī plašs spektrs ar labās prakses piemēriem, pārdomu un analītiskiem rakstiem par notiekošo pieaugušo izglītības (gan formālās, gan neformālas) sfērā. Kļūstot par EPALE reģistrētu lietotāju, ikviens pieaugušo izglītības profesionālis no jebkuras ES valsts, saņem pieeju savu publikāciju ievietošanai kā arī kolēģu rakstu komentēšanai un dalībai diskusiju forumos.