26/10/2018

MŪŽIZGLĪTĪBA - apmācības pedagogiem “Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi”.

Izveidots: 26.Oktobris, 2018 Autors: Jēkabpils Agrobiznesa Koledža

MŪŽIZGLĪTĪBA - apmācības pedagogiem

 “Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi”.

 

Jēkabpils Agrobiznesa koledžā notika apmācības pedagogiem “Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi”, kas tika rīkotas  programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros, kuru no 2018. gada līdz 2020. gadam īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Projekts tiek finansēts no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotā Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma”.


Mācību mērķis ir izveidot digitālo aģentu tīklu Latvijā ar ekspertiem, kuri spēs informēt un konsultēt sabiedrību par e-risinājumu izmantošanu, tādējādi iedrošinot iedzīvotājus ikdienā izmantot valsts pārvaldes pakalpojumus elektroniskā veidā. Pedagogi programmas ietvaros  tiek apmācīti darbam ar skolēniem un viņu vecākiem.

Informācija:
Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” laikā tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.Jautājumu gadījumā, lūgums, sazināties ar Aiju Gēliņu, Projekta koordinatori SIA “Baltijas Datoru akadēmija”  - e-pasts: aijag@bda.lv, tālrunis: +371 29570568.